Top Baneris

Paupio rajone rugsėjį parduotas rekordinis butų kiekis (1)

2020 spalio 6 d.
paupys darnu group
„Darnu Group“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių Lietuvoje erdves gyvenimui, darbui ir poilsiui kurianti bendrovė „Darnu Group“ rugsėjį pardavė 61 butą savo plėtojamame sostinės Paupio rajone, beveik keturiskart daugiau nei šį mėnesį pernai. Prasidėjus paskutinių dviejų projekto etapų statyboms, jame aktyviai kuriantis gyventojams, įmonėms bei smulkiems verslams,  jaučiamas itin išaugęs pirkėjų susidomėjimas.

„Jau kurį laiką Vilniuje gyvename situacijoje, kai aukštos klasės būsto paklausa yra didesnė už pasiūlą. Todėl nieko keisto, kad, Paupyje šį mėnesį ėmus statyti paskutiniuosius etapus, pirkėjai itin suaktyvėjo – atsirado didesnė galimybė rinktis, pirkti skatina ir suvokimas, kad tokie butai rinkoje sparčiai tirpsta, o naujų tokio masto projektų senamiestyje daugiau gali ir nebūti,“ – sako „Darnu Group“ turto valdymo direktorius Mantas Umbrasas.

Paupyje parduoti butai sudaro apie 50 proc. visų šį mėnesį Vilniuje parduotų aukštos klasės būstų.

Palyginimui, prieš metus rugsėjį parduoti 17 butų Paupyje. Pasaulį sukausčius pandemijai, „Darnu Group“ nusprendė nestabdyti projekto statybų, šiuo laikotarpiu pabaigti trys pirmieji Paupio etapai, dar vienas baigiamas, statomi  du.

Pasak eksperto, panašu, kad pirkėjai jau apsiprato su pandemijos įtaka ir priima ją kaip naująją šių laikų realybę. Po pirmosios viruso bangos mūsų šalies vartotojų lūkesčiai išliko vieni optimistiškiausių Europoje, tad ir investicijas turintieji lėšų daro gana drąsiai. Labiau vertinti imtas būsto likvidumas, stabilumas ir nuosaikus vertės augimas.

Darnu Paupys 35

„Pastebime, kad pirkėjai rinkoje vis daugiau dėmesio skiria aukštos klasės nekilnojamajam turtui. Investuodami į tokį  būstą, mūsų klientai tikisi ne tik patogiai gyventi strategiškai geroje vietoje ar pelningai jį išnuomoti, bet ir uždirbti ateityje išaugus turto vertei“, – teigia M. Umbrasas.

„Darnu Group“ atstovas pastebi, kad pamažu grįžta ir pandemijos visiškai sustabdytos investicijos į mažesnius, trumpalaikei nuomai paprastai perkamus butus.

„Dauguma investuojančių Paupyje planuoja užsiimti ilgalaike nuoma, laukdami sugrįžtant turistų srautų“, – sako M. Umbrasas.

Ekspertas įsitikinęs, kad projekto populiarumą lemia ir itin plačios kainų žirklės jame: jos leidžia įsigyti labai įvairaus tipo butus.

Darbo kambarys tampa vis dažnesniu reikalavimu

„Auga ne tik paklausa aukštos klasės būstui, bet ir reikalavimai jo plotui. Jau ne vieną mėnesį stebime šią tendenciją – prisitaikydami prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų, pirkėjai vis dažniau projektuoja atskirus darbo kambarius. Darbas iš namų pamažu tampa nebe išimtimi, bet normaliu aspektu, kurį į reikalavimų būstui sąrašą įtraukia mūsų klientai“, – pasakoja M. Umbrasas.

Pasak jo, didesnio ploto namų paprastai ieško ir į Lietuvą gyventi sugrįžtantys aukštesnes pajamas gaunantys emigrantai.

„Pandemija turi ir tikrai džiugių pasekmių, pavyzdžiui, išaugęs į gimtinę grįžti apsisprendusių lietuvių skaičius. Juos dažniausiai domina erdvus, prabangesnis būstas. Dalis klientų paieškas pradeda ir apsisprendžia dėl norimų namų dar prieš grįždami“, – sako „Darnu Group“ atstovas.

Darnu Paupys 46

Darnu Paupys 17

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Tadas Padas

    2020-10-12, 14:00  

    Užkeikimai, užkeikimai…
    Gal tiesa, o gal jau rankų drebėjimas.
    Palauksim, – pamatysim

Rekomenduojami video