Top Baneris

„Paupio“ projektą atranda ir be didesnės reklamos

2018 liepos 3 d.
„Paupys“
„Paupys“. Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Senamiestyje kuriamame „Paupyje“ baigiami kloti pirmųjų kvartalų pamatai. Planuojama, kad pirmieji trys gyvenamųjų namų kvartalai bei verslo kompleksas „Paupyje“ bus baigti 2019–2020 metais, juose suplanuota daugiau nei 330 butų ir 15 000 kv. m ploto verslo erdvių. Anot „Paupį“ plėtojančios kompanijos atstovų, juose jau parduota net 80 proc. komercinių patalpų ir beveik trečdalis butų, tiek pat – trečdalis – rezervuota verslo erdvių nuomai. Viso Paupio vystymą planuojama baigti iki 2022 m.

Kairiajame Vilnelės krante šiuo metu pradėtos trijų gyvenamųjų kvartalų ir verslo komplekso statybos. Architektų studijų „Arches“, „Eventus Pro“, „Architektūros linija“ ir Audriaus Ambraso architektų biuro projektuotus Paupio etapus stato keturios statybų bendrovės: „Sivysta“, „Panevėžio statybos trestas“, „Naresta“ ir „Mitnija“.

Gaivinamos apleistos teritorijos

Projektą plėtojančios bendrovės „MG Valda“ generalinės direktorės Sigitos Survilaitės-Mekionienės teigimu, „Paupys“ – puikus apleistų miesto teritorijų gaivinimo pavyzdys ir didžiausio konversijos projekto „Architektūros parkas“ pradžia.

„Vilniaus centre ir Senamiestyje vis dar turime apleistų nuostabaus grožio erdvių – lengvai pasiekiamų iš visur ir apsuptų gamtos. Paupys nuo seno buvo judri ir mėgstama vilniečių darbo ir poilsio vieta, sovietmečiu paversta pramoniniu rajonu ir galiausiai išbraukta iš miesto gyvenimo. Puiku, kad dar 2006 metais Vilniaus miesto savivaldybės inicijuoti miesto pokyčiai šiandien jau įgauna realų pavidalą ir mes galime būti to dalimi“, – sako „MG Valdos“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Paupyje, greta skirtingos architektūros gyvenamųjų kvartalų, įsikurs ir modernus visuomenės bei verslo kompleksas, kuriame bursis biurai, šiuolaikiškas turgus, naujos kartos sporto klubas, vaikų darželis, daugybė restoranų ir išskirtinių parduotuvėlių, įvairios kasdienės paslaugos.

Anot S. Survilaitės-Mekionienės, unikali galimybė sostinės Senamiestį kurti šiandien daugiau nepasikartos: „Visos šiame projekte dalyvaujančios ir dalyvausiančios šalys: plėtotojai, statytojai, architektai, projektuotojai, miesto savivaldybė, landšafto ir vietokūros specialistai, kūrybos partneriai puikiai suvokia, kokią atsakomybę priėmė: juk Vilniaus senamiestyje daugiau tokio masto apleistų teritorijų, reikalaujančių kompleksinio požiūrio, tiesiog nėra ir jau nebebus.“

„Paupys“. Projekto vizual.

Perka ir be reklamos

Projekto unikalumą jau spėjo įvertinti ir senamiestyje nekilnojamojo turto besidairantys miestiečiai. „MG Valdos“ pardavimų skyriaus vadovas Mantas Umbrasas sako, kad bendrovė nuo pat rajono planų pristatymo visuomenei 2017 metų pabaigoje nevykdė pardavimus skatinančių veiksmų, nes besidominčiųjų būsto ir verslo erdvių įsigijimu ar nuoma „Paupyje“ kiekis dar iki darbų pradžios viršijo visus lūkesčius.

„Dar iki statybų pradžios buvome sulaukę virš 1000 susidomėjusių žmonių registracijų, todėl iki šiol dirbome tik su išankstinėmis registracijomis. Šiandien startavo oficialūs „Paupio“ interneto namai, kuriuose visi norintys galės apžiūrėti projektą ir išsirinkti savo poreikius atitinkančius namus ar verslo erdves“, – sako M. Umbrasas.

Jo teigimu, šiai dienai jau parduota beveik trečdalis (29 proc.) pirmųjų Paupyje statomų gyvenamųjų kvartalų butų ir daugiau nei 80 proc. komercinių patalpų. „Tokio nekilnojamojo turto projekto, kuomet Senamiestyje kuriamas savarankiškas rajonas su visomis kasdienėmis paslaugomis, laisvalaikio ir poilsio erdvėmis, nauja infrastruktūra ir daugiafunkciniu išpildymu, daugiau nebus, todėl rinka greitai įvertino retą galimybę. Yra žmonių, kurie šio projekto laukė ilgus metus“, – sako M. Umbrasas.

„Paupys“. Projekto vizual.

Verslo komplekse – pirmosios nuomos sutartys

Anot „MG Valdos“ turto valdymo skyriaus vadovo Lino Savicko, Paupyje kursis ir modernus, išskirtiniais architektūros sprendimais pasižymintis architekto A. Ambraso projektuotas verslo kompleksas, kurį sudarys skirtingas funkcijas sujungsiantys 5 pastatai, o bendras patalpų plotas sieks 15 tūkst. kvadratinių metrų.

Kaip ir visame Paupyje, po šiuo verslo erdvių kvartalu bus įrengta dviejų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, vietos elektromobiliams.

Projekte numatytos lauko terasos ant stogo, bendradarbystės erdvės, o didžiausiu traukos tašku tiek rajone dirbantiems ir gyvenantiems, tiek svečiams, planuojama, turėtų tapti išskirtinės koncepcijos maisto turgus – susitikimų ir gero maisto vieta.

L. Savicko teigimu, Paupyje nuomai skirtos komercinės erdvės bus pritaikytos vidutiniams ir didesniems verslams, kuriems svarbu dirbti naujose, išskirtinės architektūros erdvėse, pačiame miesto centre, su visa dirbantiems žmonėms pritaikyta infrastruktūra ir paslaugomis.

Anot „MG Valdos“ atstovo, šiuo metu jau rezervuota 30 proc. verslo komplekse esančių erdvių – pirmąsias nuomos sutartis planuojama pasirašyti artimiausiu metu.

„Paupys“. Projekto vizual.

„MG Valdos“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video