Top Baneris

Paukščio namas apvaliu langu (1)

2022 lapkričio 25 d.
01w YCL
Pasidalykite straipsniu

Projektas „Birdhouse“

Projekto autoriai – Tomas Umbrasas, Aidas Barzda, Tautvydas Vileikis („YCL studio“)

Bendras plotas – 182 kv.m.

Foto – Norbert Tukaj

Šio „paukščio namo“ sostinės Baltupių rajone nepastebėti ko gero neįmanoma ne tik iš paukščio skrydžio. Nors tūris yra lakoniškos ir santūrios formos, būtent dėl to ir išsiskiria iš kitų šiame kvartale prieš kelis dešimtmečius ar dar anksčiau statytų namų.

03w YCL Birdhouse ©Norbert Tukaj 0964

Pasak architektų, pagrindinis užsakovų pageidavimas buvo turėti didelę bendrą erdvę, niekaip neskaidomą laiptais, todėl buvo nuspręsta iškelti laiptus iš pagrindinio namo perimetro. Šis sumanymas ir inspiravo nedradicinę įdomią namo formą, kuri atrodo vis kitaip žiūrint iš skirtingų taškų.

Išskirtinumo projektui suteikia langų išdėstymo sprendimas. Šiaurinėje dalyje su laiptais yra tik vienas apvalus langas, o štai pietiniame fasade išlaikytas ritmiškas langų raštas, priderintas prie fasado apdailos, taip dar labiau sustiprinantis monolitinę ir lakonišką šio namo formą.

06w YCL Birdhouse ©Norbert Tukaj 0924

Bendrą formų kompoziciją atitinka ir kabantis terasos stogas, kuris lauko šeimos erdvę paverčia jaukesne net ir lyjant lietui.

04w YCL Birdhouse ©Norbert Tukaj 0786

Itin intriguojantys šiame projekte – veidrodžio sprendimai. Veidrodinės detalės, kurios atspindi nuolat besikeičiančią aplinką, sukuria vizualinio netikėtumo įspūdį. Šios detalės itin kontrastuoja su tamsia termo medžio fasado apdaila ir, pasak architektų, sukuria šiek tiek spalvų, kurios keičiasi ir tampa kitokios taip palaikydamos dialogą su aplinka. 

Garažo tūris yra identiškos formos, sumažintas iki atitinkamo dydžio vienam automobiliui. Garažas tuo pačiu suteikia privatumo ir atskiria nuo kaimyninio sklypo. Kita vertus, užsakovams neatrodė patrauklu turėti tokį tūrį privačiame kieme. Sprendimas? Veidrodinės plokštės, sukuriančios paralelinio pasaulio įspūdį. „Taigi mes jį atspindėjome ir per iliuziją pratęsėme kiemą į paralelinį pasaulį. Tai pasiteisino, atrodo gražiai, o klientams patinka“.

05w YCL Birdhouse ©Norbert Tukaj 0748

Nepaisant neįprastos formos, namo išplanavimas funkcionalus: pirmame aukšte suprojektuota gyvenamoji zona, svečių vonios kambarys, pagalbinė patalpa ir svečių – darbo kambarys. Antrame aukšte įrengti trys miegamieji ir du vonios kambariai.

5w planas

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • to bbd

    2022-11-29, 8:08  

    O ką tamsta esate suprojektavęs ir pastatęs?

Rekomenduojami video