Žaidimų kūrėjų biuro interjerą diktavo personažai ir mitinės būtybės

Žaidimų kūrėjų biuro interjerą diktavo personažai ir mitinės būtybės

20 Inblum Meltsoft ©Norbert Tukaj 5411 scaled

Objekto pavadinimas: „Melsoft Games“ biuras Vilniuje

Objekto plotas: 2053 m2

Interjero autoriai: „INBLUM“ (Laura Malcaitė, Dmitrij Kudin, Margarita Podagelytė, Julia Denisova, Laurynas Liberis)

Statinio statybos techninė priežiūra: UAB „Statybos procesų valdymas“

Fotografas: Norbert Tukaj

Sėkmingai įveikusi pirmą užduotį – tarptautinės žaidimų kūrėjų įmonės „Melsoft“ būstinės interjero projektą – „INBLUM“ architektų komanda juda į kitą etapą. Organiškas biuro pratęsimas suprojektuotas tarsi naujų žaidimo žemėlapio fragmentų atrakinimas: estetiškai giminingose erdvėse atsiranda jau iš pirmo interjero atpažįstamos temos, bet ir naujos funkcijos ar keisti objektai.

Abudu biurai atsidūrė po vienu verslo centro „K29“ stogu. Pirmos „Melsoft“ patalpos projektuotos tarsi žaidimo scenografija: erdvėje gausu užuominų į vieno populiariausių įmonės kūrinių, mobiliojo žaidimo „Family Island“ aplinką ir personažus. Tos temos ir interjero konstravimo principo nuspręsta laikytis ir naujame biure, įsikūrusiame keliais aukštais žemiau. 

Antras lygis: apie sukauptą patirtį

Kadangi architektai naujo biuro projekto ėmėsi vos paleidę pirmą „Melsoft“ interjerą į eterį, buvo galima iš karto įvertinti, ar pradžioje užprogramuotas erdvės scenarijus pasiteisina, kurie sprendimai yra veiksmingi, kas patiko klientui, ką būtų galima drąsiai kartoti ir ko antroje erdvėje vertėtų atsisakyti. Pagrindinis šio projekto naratyvas – erdvės organizavimas ieškojimo ir atradimų (map of quest) principu. Taip čia galima atrasti „keistus objektus“: ikoniškus, charakteringus, skulptūriškus, tarsi tiesiai iš žaidimo realybės į biurą perkeltus erdvinius elementus ar baldus, kurie padeda skirstyti biuro planą į zonas, atlieka įvairias funkcijas ir kuria išskirtinę estetiką.

Pasak architektės Lauros Malcaitės, vienas iš objektų, kuris labai pavyko, bet nuspręsta jo nebeatkartoti naujame biure – rankų darbo audiniu aptrauktas minkštas poilsio ir neformalių susitikimų baldas „miegantis milžinas“. Nors ir itin pamėgtas biuro darbuotojų bei tapęs savotišku interjero vietoženkliu, šis baldas kainavo daug resursų ir laiko reikalaujančių gamybos procesų. Naujame biure atsirado į šį objektą nurodantys „bundantys milžinai“ – simetriškai priešingose elipsės plano pusėse išdėstytos neformalios darbo vietos ir bendruomenės susitikimų erdvės. „Milžinai“ tūriškai ir akustiškai atskirti nuo likusio darbinio šurmulio, atsukti į miesto panoramą – darbo dienos pradžioje juos žadina ryto saulė.  

Neutralios darbo zonos atsveria žaismingus ir vizualiai stiprius objektus. Laikui bėgant klientas išsigrynino poreikį sukurti daugiau uždarų darbo erdvių. Naujo biuro planas yra tankesnis, jį į kameriškesnes erdves skaido kabinetų, kambarių tūriai. Šis sprendimas leidžia geriau organizuoti vidinę darbo struktūrą, atsiliepti tiek į didesnių ar mažesnių komandų, tiek į pavienio darbuotojo poreikius. Architektams pavyko pasiekti atvirų ir uždarų zonų pusiausvyrą: atvirame plane išdėstytos darbo vietos pridengiamos objektais, sukuriant uždaros erdvės be durų efektą. Nuo šurmulio ir pašalinių garsų apsaugo „minkšti ežiukai“: geltonos spalvos kūginiu porolonu aptrauktos kabinetų sienos. Jos tarsi gyvos – spygliuota tekstūra, sąveikaudama su saulės šviesa, virsta šešėlių teatru. 

17 Inblum Meltsoft ©Norbert Tukaj 5400

Darbo erdvės neutrali spalvų paletė ir pragmatiški dizaino sprendimai turi dar vieną tikslą – sulieti biurą su pastato estetika, minimalizuoti vizualinį triukšmą, kuris galėtų kilti padauginus „keistų objektų“, spalvų ar tekstūrų. Biuro planas – tarsi tuščia drobė, pildoma naujomis intervencijomis su minimaliais esamos struktūros ar apdailos pakeitimais. 

Apie 50 procentų biuro erdvių yra atviros. Viena didžiausių atviro plano biuro problemų – akustikos suvaldymas, todėl buvo nuspręsta naujadarus komponuoti naudojant minkštas tekstūras, gerai garsą sugeriančias medžiagas. Be to, interjero autorių nuomone, minkštų objektų naudojimas kuria malonesnę taktilinę patirtį didelėje darbo erdvėje. Biure naudojama spalvinė gama taip pat neatsitiktinė: įvairios geltonos, alyvinės ir violetinės spalvos dėmės atspindi įmonės vizualinį identitetą.

03 Inblum Meltsoft ©Norbert Tukaj 5690
Salė, kai nėra naudojama pagal poreikį, gali tapti alternatyvia darbo ar poilsio erdve.

Keistesni objektai

Kliento pageidavimu, antrame biure turėjo atsirasti kelios naujos funkcijos – joms buvo sukurti unikalūs „keisti objektai“. Jau minėtas „bundantis milžinas“ – tai visų pirma yra erdvė suburti visą biuro bendruomenę pasitarimams, pristatymams ar korporatyviniams klausimams spręsti. Tačiau salė, kai nėra naudojama pagal poreikį, gali tapti alternatyvia darbo ar poilsio erdve: atsisukęs nuo visos biuro erdvės, objektas žvelgia pro langą, leidžia grožėtis Konstitucijos prospekto panorama, o jo medžiagiškumas užtikrina akustinį komfortą. „Šiandieniniame biure yra svarbu turėti ne vien darbo stalą, bet ir erdvę, kur galima nueiti su asmeniniu kompiuteriu ir nuo visko atsiplėšti“, – priduria architektė L. Malcaitė. 

Įmonė nusprendė įrengti ir nedidelį vaikų kambarį darbuotojų atžaloms, čia galima žaisti laukiant tėvų, ruošti namų darbus. Į naują erdvę atkeliauja keli baldai iš pirmo interjero, pavyzdžiui, minkšta poilsio erdvė „ola“, įrengta vienoje iš sienų. Šypsenos formos angoje įtaisytas įstiklinimas, kad vaikai būtų geriau matomi iš visų pusių. Tokiu būdu „ola“ tarsi įgijo naują prasmę. 

02 Inblum Meltsoft ©Norbert Tukaj 5660
Įmonė nusprendė įrengti ir nedidelį vaikų kambarį darbuotojų atžaloms.

Siekdamas paįvairinti darbo biure pobūdį ir atmosferą, klientas pareiškė norą vieną iš susitikimo erdvių įrengti neformaliai, nestandartiškai, galbūt net juokingai: vietoje tradicinių stalų ir kėdžių čia atsirado minkšta „kopa“. Nepabijota tiesioginių užuominų į žaidimo įkvėptą jūros ir salos įvaizdį: sienos ir lubos padengtos mėlynu veltiniu, erdvę užpildo didžiulis, minkštas kopos pavidalo čiužinys, pakabinti debesų formos šviestuvai. Ši patalpa irgi greitai įgavo antrą funkciją – darbuotojai ją mielai naudoja poilsiui ar trumpai miego pauzei. Tą architektė įvardijo kaip vieną didžiausių pliusų – erdvė gali būti optimaliai išnaudojama įvairiais būdais, dėl to nebūna ilgai tuščia.

Nestandartiškai įrengtas ir pasitarimų kambarys, užsitarnavęs kodinį pavadinimą „baseinas“. Jame ant lubų kabo interpretuotos plaukimo lazdos – ironiška nuoroda į ilgų posėdžių pasėkmes, kai mintyse paskendęs protas šaukiasi pagalbos ir norisi „išplaukti” iš pasitarimo.

Biure įrengta didelė virtuvė, modeliuojama oazės principu. Panaši, tik žymiai mažesnė virtuvė buvo įkomponuota ir į pirmą „Melsoft“ biurą, todėl ši erdvė, galinti aptarnauti daugiau žmonių, įgavo kavinės formatą.

28 Inblum Meltsoft ©Norbert Tukaj 5262
Biure įrengta didelė virtuvė, modeliuojama oazės principu.

„Šiame biure nebijojome taikyti literatūrinių nuorodų, visi sukurti objektai turi kodinį pavadinimą, referuojantį į virtualų pasaulį, žaidimo aplinką. Pavyzdžiui, kopa, jūra, dangus ar augalų oazės. Seno biuro „miegantis milžinas“ – tai aliuzija į berniuką su dredais iš „Family Island“, tą perteikėme pagaminę specifinį audinį baldui. Bet buvo sugalvoti ir nauji veikėjai, potencialūs žaidybiniai erdvės elementai, nes neturėjome tikslo kiekvienam objektui priskirti konkretaus, realaus žaidimo personažo. Pavyzdžiui, „bundantys milžinai“: tiek salė, tiek kitoje elipsės pusėje esanti geltona susitikimų erdvė tiesiogiai į žaidimą nereferuoja. Žaidžiame pačia erdve, manipuliuojame masteliu, tekstūra, literatūrinėmis metaforomis“, – pasakoja „INBLUM“ studijos architektė L. Malcaitė. 

[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]

Sienų apdailoje naudojamas akustines medžiagas, tapusias vienu ryškiausių interjero akcentu, teikė ManoSiena.Lt komanda. Akį traukiantys „minkšti ežiukai“ apdailinti ryškiai geltonu akustiniu porolonu, pagamintu išskirtinai šiam projektui: piramidžių dydis, forma, išlenkimas ir kiti svarbūs akcentai išdirbti individualiai pagal interjero ypatybes. Akustinis klijuojamas sienų veltinis vežtas tiesiai iš Italijos – medžiagos atspalvis buvo kruopščiai derinamas su interjero spalvine gama, prieš tai įsitikinus, jog gaminys atitinka architektų viziją bei akustinius reikalavimus. 

25 Inblum Meltsoft ©Norbert Tukaj 5711
ManoSiena.Lt komanda pasirūpino vienais ryškiausių interjero akcentų.

ManoSiena.Lt komanda – vieninteliai specializuoti nestandartinių sienų dangų tiekėjai ir gamintojai, drąsiai prisidedantys prie netipinių, net pačių sudėtingiausių projektų įgyvendinimo. Įmonės veikla apima visas projekto stadijas: pradedant dizainu, gamyba, produkto pasiūlymu, parinkimu ir teikimu, baigiant įrengimo ir montavimo darbais. Aukštos medžiagų ir teikiamų paslaugų kokybės užtikrinimas – nenuginčijama įmonės vertybė, tad visiems produktams ir darbams (be išimties) yra taikoma garantija.

mano siena

Standartinius, nestandartinius ir darbo vietų baldus, įvairias dekoratyvines ir akustines detales šiam projektui tiekė „LT.Project“ komanda, dirbusi ir prie pirmojo „Melsoft“ biuro įrengimo. Įmonė per 17 veiklos metų sukaupė neįkainojamą patirtį projektų valdymo, verslo erdvių projektavimo ir įrengimo srityse, atstovauja pasaulyje pripažintiems gamintojams iš JAV, Skandinavijos ir Vakarų Europos šalių. 

11 Inblum Meltsoft ©Norbert Tukaj 5810

Darbuotojų sveikatingumu ir gera savijauta darbo vietoje rūpinasi begalę apdovanojimų pelniusios „HAWORTH“ kėdės „Zody“, kurias tiekė „LT.Project“.

Biure ryškus ir didelis organizacijos dėmesys dirbančiųjų gerovei.

10 Inblum Meltsoft ©Norbert Tukaj 5395 1

„Džiaugiamės, kad klientas vėl pasirinko mūsų komandą ir antrojo savo biuro įrengimui. Antrasis „Melsoft“ biuras kupinas architektų suprojektuotų išskirtinių inspiracijų, kurias įgyvendinti buvo smagu bei įdomu ir mums patiems. Taip pat šiame biure ryškus ir didelis organizacijos dėmesys dirbančiųjų gerovei – čia įrengtos JAV gamintojo „HAWORTH“ aukščiausius ergonomikos reikalavimus atitinkančios darbo vietos, jose sumontuoti el. valdomi reguliuojamo aukščio stalai, o darbuotojų sveikatingumu ir gera savijauta darbo vietoje rūpinasi begalę apdovanojimų pelniusios „HAWORTH“ kėdės „Zody“, – apie projekto detales kalba „LT.Project“ rinkodaros vadovė Laima Aleknavičienė.

„Šviesos technologijos“ jau kiek daugiau nei 20 metų kuria apšvietimo sprendimus, tiekia šviestuvų ir jų priedų bei išmaniojo namo sistemas. Projektų sąraše – tiek didelio mastelio objektai, tiek individualūs interjerai. Įmonė bendradarbiauja ir su privačiais klientais, ir su su architektais, interjero dizaineriais, statybų rangovais, projektuotojais ir investuotojais. Įmonės „Šviesos technologijos“ profesionalų komanda itin daug dėmesio skiria nuolatiniam mokymuisi ir gali teigti, jog šiandien apie šviesą žino beveik viską. 

22 Inblum Meltsoft ©Norbert Tukaj 5359
„Šviesos technologijos“ pasirūpino, kad interjerą puoštų pripažintų gamintojų „Delta Light“, „Zumtobel“ ir „XAL“ gaminiai. 

Antrajame „Melsoft“ biure apšvietimo sprendimai buvo priimti kartu su „INBLUM“ architektų komanda. Projektą ir kai kurių šviestuvų dizainą paruošė interjero autoriai, o „Šviesos technologijos“ atliko skaičiavimus, parinko reikiamą šviestuvų galingumą ir architektų viziją atitinkančius modelius. Interjere panaudoti pasaulyje žinomų architektūrinio apšvietimo lyderių „Delta Light“, „Zumtobel“ ir „XAL“ gaminiai. 

Įmonės direktorius Gintaras Neviera mini, jog didžiausią iššūkį sukėlė pastato forma: ovaliniame plane buvo sudėtingiau užtikrinti tolygų apšvietimą. Užsakovas pageidavo tiek estetiškai efektingo, tiek itin aukštą apšvietimo komfortą darbo vietoje užtikrinančio sprendimo, šviesos valdymo technologijų įdiegimo – tokia užduotis neribojo profesionalų fantazijos ir leido pasiekti kokybišką, jaukų ir vizualiai patrauklų rezultatą. 

Temos: Biuro interjeras, Dmitrij Kudin, Julia Denisova, K29, Laima Aleknavičienė, Laura Malcaitė, Laurynas Liberis, LT.Project, Margarita Podagelytė, Melsoft Games, šviesos technologijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai