Top Baneris

Patarimai kuriant kalėdinę interjero atmosferą

2023 gruodžio 22 d.
kaledos interjeras sofa svetaine eglute zidinysTik SA
Pasidalykite straipsniu

Šventinis laikotarpis suteikia žiemai šiek tiek daugiau šilumos, spalvų ir jaukumo, sužiba miestų Kalėdinės mugės, kaimynų namai, statomos kūrybiškai puoštos žaliaskarės, o taip pat Kalėdoms ruošiamas ir namų interjeras. Šventinio namų interjero (bei eksterjero) dekoravimui skiriama vis daugiau dėmesio, naujos tendencijomis dizaineriai ir entuziastai dalinasi socialinėse medijose. Matoma tendencija ir mūsų šalies gyventojų namuose, kurie dažniau siekia sukurti jaukią šventinę atmosferą, pasitelkiant tam tikrus interjero dizaino įrankius, o ne tik paprasčiausiai „patupdant“ kampe Kalėdinę eglutę.

Verta pagalvoti apie erdves ir išplanavimą

Nors Kalėdų eglutė papuošia namus tik sąlyginai trumpam laikotarpiui, vis dėlto, ji tampa tarsi atskiru baldu, užimančiu nemažai vietos pagrindinėje namų erdvėje. Nepakankamai apgalvotas sprendimas, kur ją įtaisyti, gali sukelti nepatogumų judant erdvėje nuo kelių savaičių iki daugiau nei mėnesio laiko.

Pačios eglutės dydį vertėtų rinktis pagal patalpos, kurioje ji stovės, aukštį, plotą, baldų erdvėje santykį ir išdėstymą. Šis šventinis akcentas turėtų atkreipti dėmesį, tačiau neužgožti bendros erdvės savo tūriu, paliekant vietos ir viršūnės ornamentui. Saugus mažos eglutės pasirinkimas taip pat nėra sėkmingiausias, kadangi ji paprasčiausiai „ištirps“ erdvėje tarp kitų baldų ir dekoro.

freepik.com
Klasikinis Kalėdinių spalvų derinys / nuotr. freepik.com

Įsivertinus eglutės gabaritus, planuojant baldų išdėstymą vertėtų numatyti jai skirtą vietą iš anksto. Kitu metų laikotarpiu tą vietą galima papuošti nedidele komoda, kuri būtų funkcionali, tačiau lengvai stumdoma ir patraukiama. Eglutė turėtų atkreipti dėmesį, tačiau neužtverti praėjimų ir prieigos prie baldų.

Spalvų gamos pasirinkimas

Tradicinėmis Kalėdų spalvomis yra laikoma tamsiai žalia, smaragdinė, raudona ir burgundinė. Jų ryškus kontrastas kuria sodrią, spalvingą ir tuo pačių kupiną šilumos atmosferą. Kartu galima derinti ir įvairų medžiagiškumą, pavyzdžiui, natūralų medį, aksomo, tartano rašto audinius.

Nepamirškime ir rytų Europos tradicijose „Senelio šalčio“, „žiemos pasaka“ pramintos spalvinės kompozicijos: balta, sidabrinė ir mėlyna spalvos. Jos labiausiai siejamos su atšiauriu klimatu, sniego kuriamu baltumu ir šviesa. Taip pat šis derinys dažnai siejamas su ir elegancija bei prabanga.

pinterest
satinandslateinteriors pink

Šiemet populiarėjančia tendencija tapo monochromatinė pastelinės rausvos spalvos paletė, kartu su auksiniais akcentais. Tokia spalvinė gama suteikia daugiau švelnumo, žaismo ir romantikos bendrai interjero atmosferai, tačiau neretai yra sudėtingiau derinama su jau esamais interjero elementais.

Stilius, kuriantis namų atmosferą

Renkantis šventinio dekoro idėjas, galima nusibrėžti tam tikro interjero stiliaus rėmus – tai padėtų sukurti aiškesnę viziją, kurioje atsispindėtų tiek spalvinė gama, tiek dekoras, tam tikri baldai ir kiti elementai. Keli iš populiariausių pasirinkimų būtų:

Klasika

Prie modernios klasikos galima derinti įvairų dekorą, labiausiai tinka elegantiški, santūrus, tiek šiltų, tiek šaltų atspalvių elementai.

pure salt interiors classic
pinterest

Minimalizmas

Šiam stiliui išplildyti nereikia skirti per daug dėmesio, pakanka vos kelių dekoracijų ir papuošimų. Tas pats elementas, pavyzdžiui, žvaigždė, gali kartotis keliose kompozicijose (eglutės žaislai, stalo centrinė puošmena, žvakidės ir pan.)

Vintažas

Tai spalvingas ir žaismingas, nostalgijos kupinas motyvas, kuriame galima pasitelkti vaizduotę, galbūt iš tėvų ar senelių atkapstytus senus eglutės papuošimus. Taip pat vintažinį stiliaus įvaizdį sustiprina dėmesio sulaukęs tarsi siūlai kabančių girliandų papuošimas.

pinterest vintage
hobby craft rustic

Kaimiškas natūralizmas

Daugiausia su natūralumu ir tvarumu siejamas stilius, kuriame atsispindi „kaimiško“ stiliaus elementai, natūralios medžiagos, organiški eglutės papuošimai, gamtoje vyraujančios spalvos.

Išskirtinis

Tai drąsus sprendimas, nepriskiriamas nė prie vienos iš tradicinių šventinio interjero kategorijų. Išskirtiniame interjero stiliuje gali būti akcentuojama netradicinė spalva, pavyzdžiui, juoda eglutė, ar juodas dekoras. Dekorą galima rinktis ir pagal tam tikros temos, knygos, kino filmo motyvą.

pixabay.com

2023 metų dekoro tendencijos

Maksimalizmas. Čia galima pritaikyti žinomo postmodernizmo architekto R. Venturi posakį „Mažiau yra nuobodu“ (angl. „Less is a bore“). Šiemet itin išpopuliarėjęs įvairių detalių, spalvų ir dekoro derinys, kuriame sodrios spalvos, skirtingų tekstūrų deriniai ir įvairių dekoracinių elementų mišinys tikrai pagyvins šventinę nuotaiką.

rose grey and laura studio maksimalizmas
Kalėdinio dekoro maksimalizmas / nuotr. Rose & grey and laura studio

Stiklo dirbiniai. Stiklo permatomumas suteikia lengvumo ir kontrasto dažnai spalvomis ir dekoru apkrautam šventininiam interjerui. Tai gali būti tiek permatomas, tiek spalvotas ar net tekstūrinis stiklas. Galutiniam įvaizdžio išpildimui prireiks įvairiaspalvių tonų stiklinių puodelių, taurių bei stalo centrinio papuošimo.

Kaimelio trobos atmosfera. Populiarios internetinės parduotuvės „Etsy“ tendencijų ekspertė D. I. Johnson sako, kad būtent natūralaus dekoro pardavimai smarkiai šoktelėjo per paskutinius keletą metų. Tvarumo ir gamtos artumo paskatinta tendencija atspindi norą kurti tokį šventinį dekorą, kuris primintų laikus dar prieš visas technologijas. Galima naudoti medinius ornamentus, natūralių medžiagų dekorą, savo rankomis kurtus eglutės papuošimus.

Žalvaris ir chromas. JAV įsikūrusi interjero dizainerė Bethany Adams teigia, kad vis daugiau dėmesio sulaukia modernus minimalizmas ir jį atspindintys metaliniai akcentai. Dekoracijoms iš žalvario ir chromo galima rinktis nuo paprasčiausių kasdienių akcentų, tokių kaip žvakidžių ar vazonų iki specifinių kalėdoms skirtų papuošimų, eglutės žaisliukų.

Metų spalva. „Pantone“ 2023 metų spalva paskelbė „Viva Magenta 18-1750“. Tai ryški, dinamiška rausva spalva, pasižyminti violetiniais atspalviais. Kartu šventiniame interjere atsiranda ir daugiau panašių sodrių ir ryškių spalvų, tarsi sprogus uogų ūkiui. Eglutės daugiau puošiamos burbulais, atsiranda nemažai aksomo tekstūros, kuriama šilta atmosfera.

Interjero visuma. Šventinis interjeras nesibaigia tik ties eglutės papuošimu. Visapusiškam išpildymui vertėtų nepamiršti ir apie kitas erdves, tokias kaip virtuvę, vonią, koridorių. Jose gali atsirasti įvairūs smulkesni dekoro elementai, pavyzdžiui, eglės šakų vainikai, žvakės, dekoratyvūs ornamentai ir kt. Tai padėtų sukurti bendrą visų namų šventinę nuotaiką.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video