Taigi, kas yra kokybė? Europoje, skirtingai, nei išsivysčiusiose Azijos šalyse, mažiau dėmesio skiriama tokiems efektams kaip sanitarinės patalpos ar net klozeto įgarsinimas ir šviesos muzika, tačiau kuo toliau, tuo labiau gamintojai akcentuoja ir diegia efektyvias WC dubens apiplovimo funkcijas. Kol kas jos dar tik skinasi kelią ir dažniau naudojamos privačiuose pastatuose. Kita vertus, kai kurios inovacijos jau diegiamos ir serijiniuose gaminiuose, ir tik laiko klausimas, kada išvysime jas visuomeniniuose objektuose.
[su_quote cite=”Lukas REKEVIČIUS”]Aš tualetą palyginčiau su automobiliu. Tie šiuolaikiniai atrodo kosmiškai, juose pilna įvairios elektronikos. Bet esmė yra pasiskolinta iš XIX–XX a. sandūros: keturi ratai, vidaus degimo variklis, vairas ir keli pedalai. Taip ir su tualetais. Esmė nesikeičia.[/su_quote]Nekalbant apie plonasienių gaminių išskirtinį dizainą ir tvirtumą, prilygstantį plienui (o tai ypač aktualu visuomeniniuose tualetuose), sanitariniai keraminiai prietaisai įgauna vis lakoniškesnę formą, jų priežiūra tampa paprastesnė, taip pat keramikos gaminiai dengiami specialia nešvarumus atstumiančia ar neleidžiančia jiems kauptis glazūra.
Architektai teigia, kad kol kas dar nepatikliai žiūrima į tokias naujoves, tačiau ilgą laiką rinkoje gyvuojančių ir rekomendacijas pelniusių šveicarų ar vokiečių kompanijų produktai neturėtų kelti abejonių. Juolab kad inovacijos padeda taupyti vandenį ir kitus energinius išteklius, o gaminiai tampa vis ilgaamžiškesni. Visuomeninėse sanitarinėse patalpose prietaisams tenka atlaikyti nemažas apkrovas, o pastatų administratoriams svarbu taupyti energiją. Todėl naujuose pastatuose jau neišsiverčiama be inovatyvių jutiklinių maišytuvų, rankų džiovintuvų ar nusiplaunančių unitazų, o integruojami potinkiniai unitazo bakeliai, dėl kurių supaprastėjo jo priežiūra, tapo klasika. Ilgaamžiškumo ir patikimumo svarba neabejoja jau ne tik architektai, bet vis dažniau – ir jų užsakovai.
„Aš tualetą palyginčiau su automobiliu. Tie šiuolaikiniai atrodo kosmiškai, juose pilna įvairios elektronikos. Bet esmė yra pasiskolinta iš XIX–XX a. sandūros: keturi ratai, vidaus degimo variklis, vairas ir keli pedalai. Taip ir su tualetais. Esmė nesikeičia, galbūt, tik tupimą padėtį keičia sėdima, dangtis leidžiasi dramatiškai kaip sulėtintame kine, galbūt keramika yra ypač nelipni“, – dėsto L. Rekevičius.
Pasak architekto, akivaizdžiau pasikeitė vartotojo įpročiai: retai bepamatysi padėtą gaiviklio flakonėlį, pisuaruose atsirado musių paveikslėlių geresniam prisitaikymui, o bakeliai beveik visur integruoti į sieną, nebekabo už nugaros virš galvos. Ir grandinėlė vandeniui nuleisti jau retai benaudojama.
[su_note note_color=”#FFFFff” radius=”0″]
Pažangios santechnikos įrangos gamintoja „Oras Group“ – Skandinavijos rinkos lyderė, siekianti vandens vartojimą padaryti paprastą ir tvarų, pristato išskirtinę dušo sistemą ORAS ESTETA WELLFIT. Dušo sistema sukurta glaudžiai bendradarbiaujant su medicinos darbuotojais. Ji pagrįsta karšto ir šalto vandens terapija, kurios metu kūnas pakaitomis skirtingais intervalais liejamas karštu ir šaltu vandeniu. Karšto ir šalto vandens terapiją taiko viso pasaulio atletai, gydytojai ir fizioterapeutai. Atliktais tyrimais įrodyta, kad šis visiškai natūralus metodas atpalaiduoja raumenis, padeda jiems greičiau atsigauti po treniruočių ir mažina raumenų pabrinkimus. Taip pat yra plačiai pripažįstamas dėl skausmą malšinančio poveikio.
Daugiau informacijos: www.oras.com
[/su_note]
Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba. Architektūra) | 2018 spalis.