Top Baneris

Pastatuose integruotos nestandartinės aliuminio konstrukcijos

2021 liepos 14 d.
ro16 namai
„Studija lape“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

„Gyvenamųjų namų projektui „RO16“ gaminome visas aliuminio konstrukcijas, kurios buvo itin nestandartinių formų ir dydžių“, – dalijasi lietuvių gamintojo UAB „Aluzara“ direktorius Andrius Strakšys. Bendrovė numačiusi pagaminti langų, durų, fasadų aliuminio konstrukcijas net 16-ai kvartale įsikūrusių namų.

Individualiuose keturių tipų namuose įrengtos išraiškingos fasadinės konstrukcijos „Reynaers CW50 SC-HI“, užtikrinančios maksimalų natūralios šviesos patekimą į pastato vidų. Šis sprendimas ypatingas tuo, kad stiklai jungiasi tik struktūriniu silikonu, o profiliai yra tik vitrinų kraštuose. Projektui taip pat naudojami nestandartiniai 80 mm storio, 4-ių stiklų stiklo paketai. Taip pat pagamintos ir įrengtos įėjimo durys „Reynaers Masterline 8“ su paslėptais vyriais ir pritrauktuvais, kuriais durys įsilieja į bendrą fasado vaizdą, bei netipinių matmenų slankiosios durys „Reynaers CP155 LS HI“. Stikliniai stogai gaminami iš sistemos „Reynaers CW 50 RA“, užtikrinančios dienos šviesos patekimą į pastato vidų.

IMG 3819
IMG 6041

Projekto įgyvendinimas iškėlė ne vieną iššūkį – architektai ir konstruktoriai suprojektavo savo forma ir matmenimis itin sudėtingas konstrukcijas. „Aluzaros“ specialistams teko gerokai paplušėti, prireikė daug rankų darbo tam, kad būtų pagamintos vientisos, visą pastatą apjuosiančios fasado konstrukcijos be jokių papildomų konstrukcinių priedų. Šis sprendimas padėjo sukurti beribį vaizdą iš pastato vidaus patalpų, o būsimiems gyventojams leis be kliūčių grožėtis atsiveriančia sostinės panorama. Visoms konstrukcijoms buvo keliami ne tik aukšti estetiniai, kokybiniai reikalavimai, bet ir tokie techniniai kriterijai kaip tvarumas, šiluma ir patikimumas.

Anot A. Strakšio, lietuvių užsakovai vis labiau vertina aliuminio profilius dėl jų praktiškumo: „Aliuminio konstrukcija yra ilgaamžė, tvirta – atlaiko net itin didelius svorius, sandari ir pasižymi estetinėmis savybėmis. Šie profiliai leidžia kurti bet kokį pageidaujamą langų, durų ar fasadų dizainą. Aliuminio langų sistemos „Reynaers“ išsiskiria puikia termoizoliacija, tenkinančia A++ klasės reikalavimus, o tai aktualu statantiems naujos kartos pastatus ir siekiantiems užtikrinti geriausią mikroklimatą vidaus patalpose.“

IMG 6133

UAB „Aluzara“ projektuoja, gamina ir montuoja aliuminio profilių sistemas: langus, duris, fasadus, vidaus pertvaras, žiemos sodus ir kitas aliuminio konstrukcijas. Įmonė drąsiai priima iššūkius ir siūlo nestandartinius sprendimus – kruopščios komandos dėka gali pagaminti ir pagal netikėtą viziją suprojektuotas aliuminio sistemas. Išskirtinis dėmesys skiriamas kiekvieno projekto kokybei, ir užsakovų, architektų reikalavimams.

Bendrovė teikia paslaugas tiek privačių statinių, tiek komercinių pastatų statybose Lietuvoje ir Skandinavijoje. Taip pat įmonė bendradarbiauja su vienu seniausių ir didžiausių Europoje aliuminio profilių tiekėjų „Reynaers“, kuris nuolatos investuoja į laisvę naujoms architektūrinėms ir dizaino galimybėms atveriančių aliuminio profilių kūrimą bei suteikia 10-ies metų garantiją savo sistemoms.

Aluzara su veiklos eilute


PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video