Top Baneris

Pastato sandarumas – šiuolaikinės statybos būtinybė

2014 liepos 5 d.
Pasidalykite straipsniu

Net ir tinkamai apšiltintas pastatas nebus energiškai efektyvus, jei nepakankamai dėmesio bus skirta jo sandarumui. Nuo šio kriterijaus priklauso ne tik finansinis statinio eksploatavimo veiksnys. Sandarus namas taip pat užtikrina šiluminį komfortą, sveiką gyvenamąją ar darbo aplinką ir paties pastato konstrukcijų apsaugą.

Iš mažų plyšelių – didelė skylė

Kad visas statinys būtų tarsi įvilktas į sandarų, nelaidų apvalkalą, vidinėje stogo ar sienos pusėje montuojama izoliacinė garų ir oro plėvelė. Tačiau net ir ši medžiaga neužtikrins norimo efekto, jei sandūrose liks kad ir nedidelių plyšelių. Jiems sandarinti dažniausiai naudojama pagalbinė sisteminė medžiaga – specialios lipniosios izoliacinės juostos.

„Šiuolaikinėje statyboje, kurios tikslas – visiškai sandarus namas iš vidaus ir kvėpuojantis iš išorės, be šio produkto išsiversti faktiškai neįmanoma. Nors kai kuriais atvejais patogiau naudoti klijus, dažniausias pasirinkimas – būtent sandarinimo juostos. Jos nepakeičiamos garų ir oro plėvelėms sujungti, sandarinti ar užkeisti“, – komentavo bendrovės „Soudal“ Didmenos skyriaus vadovas Gintautas Grabauskas.

Specialisto teigimu, ekspertų apskaičiuota, kad sudėjus visus, net ir mažiausius, namo plyšius, kurie gali likti pastačius namą, išeitų A4 formato popieriaus lapo dydžio skylė. Turbūt daugeliui būtų ne itin smagu įsivaizduoti, kaip su tokia kiauryme reikėtų gyventi ne tik vasarą, bet ir žiemą.

Puikiai limpa ir sandarina

Preciziškam pastato sandarumui užtikrinti belgų koncernas „Soudal“ siūlo pažangiausias technologijas ir kompleksinius sprendimus.

Šio gamintojo juostos „Soudatape“ pritaikytos daugumai garus izoliuojančių bei hidroizoliacinių sluoksnių sujungti ir karkasinėms konstrukcijoms sandarinti. Juostos turi akrilinių klijų sluoksnį PAS („Pressure-sensitive adhesive“), kuris limpa prie visų įprastinių statybinių paviršių.

„Soudatape Connect“ juostoms naudojamas specialus vandeniui ir garams atsparus popierius. Tai užtikrina puikų šio produkto pritaikymą stogų plėvelėms, kitoms garų ir oro veikiamoms sujungimo vietoms hermetizuoti, sujungti ir mažesnėms angoms užtaisyti. „Soudatape Connect“ puikiai sukimba su lygaus paviršiaus medžiagomis, tokiomis kaip mediena, aliuminis ir pan. Šias juostas ypač patogu naudoti ir dėl to, kad jos lengvai plėšomos.

Itin elastinga, plyšiams ir temperatūros svyravimams atspari juostelė „Soudatape Flex“ idealiai tinka skirtingoms medžiagoms sujungti, ortakių vamzdžiams, sijoms nuo oro bei garų laidumo ir plyšiams užsandarinti.

Tinka ir vidaus, ir išorės darbams

Šie „Soudal“ produktai skirti pastato vidaus sandarinimo darbams, o „Soudatape Facade“ juostą galima naudoti ir statinio viduje, ir išorėje – ji atspari ultravioletiniams spinduliams, temperatūros svyravimams ir drėgmei. Ši PP multino pagrindu pagaminta sandarinimo priemonė skirta MDP, OSB plokščių, taip pat hidroizoliacinių membranų, fasadinių plėvelių, stoglangių ir vamzdžių įvadų tarpusavio sujungimams sandarinti, garų užtvarų plėvelės sujungimams nuo oro srautų apsaugoti.

Vidinių ir išorinių kampų, grindų bei sienų sandūroms izoliuoti, taip pat langų ir durų montavimo siūlės vidinei pusei sandarinti skirtas specialus „Soudal“ produktas – „Butyband Fleece
(Hydrotech)“ juosta. Tai elastinga ir tvirta – 0,7 milimetro storio – hidroizoliacinė, garams nelaidi juosta su audiniu ir savaime lipniu butilo sluoksniu. Ją galima tinkuoti arba naudoti kartu su tepama hidroizoliacija.

„Soudal“ Didmenos skyriaus vadovo G. Grabausko teigimu, šių, kaip ir kitų, koncerno „Soudal“ produktų unikalumas – tai jų kokybė. „Gamintojo reputaciją užtikrina aukštai iškelta kokybės kartelė. Tai atspindi gaminių naudojimo patogumas, statybininkų darbo palengvinimas, vadinasi, optimizuojamas ir pats darbo procesas. Produktai gaminami iš kokybiškų sudedamųjų medžiagų, o tai garantuoja jų patikimumą ir ilgaamžiškumą“, – akcentavo G. Grabauskas.

Soudal 440x230


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video