Top Baneris

Pastato inžinerinės sistemos, orientuotos į tvarumą

2021 balandžio 30 d.
EL4 5254 Edit
„Technopolis Nova“.
Pasidalykite straipsniu

Inžinerinės sistemos projektuojant ir statant kompleksą „Technopolis Nova“ buvo orientuotos į tvarumą ir LEED sertifikavimo reikalavimus. Bendrovė „Caverion Lietuva“ buvo pasirinkta įgyvendinti inžinerinius sprendinius, kurie užtikrintų komplekso ilgaamžiškumą, efektyvią eksploataciją ir sudarytų sąlygas žmonėms dirbti išmanioje, ergonomiškoje aplinkoje. Tai ne pirmas organizacijų bendras projektas.

„Caverion Lietuva“ rūpinosi ir komplekso „Technopolis Delta“ įrengimu. Statybų inžinerijos korporaciją „Caverion“ ir įmonę „Technopolis“ tarptautiniu lygiu sieja bendradarbiavimo istorija, aukšti kokybės standartai ir tvaraus verslo principai.

Energinius išteklius taupanti efektyvi ŠVOK sistema

Pastatų komplekse „Technopolis Nova“ efektyviam vėsinimo sistemų veikimui suprojektuotosir ant pastato stogo įrengtos 7 šalčio mašinos (aušintuvai), trys iš jų – su oro-vandens šilumos siurbliais, turinčiais šaldymo ir šildymo funkcijas. Šie įrenginiai padeda taupyti energiją: lauko temperatūrai esant – 5 °C, šilumos siurblių sugeneruota šiluma panaudojama pašildyti vėdinimo sistemų tiekiamam orui, todėl pastatui reikia mažiau energijos iš miesto šilumos tinklų. Šiltuoju metų laiku gaminant šaltį, šaldymo agregatų sugeneruota perteklinė šiluma naudojama orui sausinti. Vėsą komplekse perduoda net 1500 šalčio sijų!

Nova1 Hres014 IMG 3473
image00003

Patalpų oro kokybei užtikrinti komplekse sumontuota 13 vėdinimo įrenginių. Parenkant vėdinimo kameras, kaip ir visą kitą inžinerinę įrangą, ypatingas dėmesys buvo skiriamas energijos efektyvumui: įrengtų vėdinimo įrenginių savitosios galios kategorija (angl. SFP) ne daugiau kaip 1,9 kW/m3/s.

Komfortui užtikrinti sumontuota 9 oro drėkintuvų sistema. Kiekvieno drėkintuvo našumas vidutiniškai siekia 50 kg/h. Reguliuojama drėgmė patalpose saugo žmonių sveikatą ir didina darbingumą.

st 029

Saulės energijos panaudojimas ir kontrolė

Pastatas dalį vartojamos elektros energijos pasigamina iš atsinaujinančių šaltinių. Ant stogo sumontuoti saulės elementai – 58 moduliai po 1,68 kv. m, kurių bendrasis plotas – 97,44 kv. m. Modulių generuojamo galingumo (19,72 kW) pakanka pagrindiniams pastato naudotojų poreikiams patenkinti.

Pastatų kompleksą nuo nepageidaujamo saulės šilumos patekimo saugo lauko žaliuzės. Jos automatiškai valdomos atsižvelgiant į lauko sąlygas ir saulės padėtį zenito atžvilgiu paros metu.

Apšvietimo valdymo sistemos

Tiek bendrose erdvėse, tiek darbo vietose apšvietimas valdomas automatiškai, būvio arba judesio davikliais ar naudojant šiuolaikines pastatų valdymo sistemas (BMS) pagal laiko programą. Tam tikslui pastate nutiesta 185 km elektros kabelių, o automatikos ir silpnųjų srovių tinklams sunaudota apie 170 km kabelių. Dirbtinis apšvietimas darbo vietose kinta priklausomai nuo natūralaus apšviestumo, kad visą laiką būtų palaikomas vienodas šviesos intensyvumas. Pagrindinis dirbtinės šviesos šaltinis yra energiją tausojantys LED šviestuvai, kurių pastate sumontuota apie 6000 vienetų.

image00005

Pandemijos iššūkiai

Įmonės „Caverion Lietuva“ pagrindinių darbų pradžia šiame objekte sutapo su pirmąja pandemijos banga, o inžinerinės įrangos tiekimo grandinė driekėsi į Italiją, kurioje tuo metu buvo kritinė situacija ir uždarytos sienos su kitomis šalimis. Pasaulį sukausčiusi situacija paveikė ir komunikaciją su projekto techninę priežiūrą vykdžiusiais specialistais iš Suomijos. Dėl verslo kelionių suvaržymų visi atlikti inžineriniai darbai buvo priduodami etapais tik nuotoliniu būdu panaudojant visas įmanomas vaizdines priemones. Šis projektas bendrovės komandai suteikė galimybę parodyti ne tik profesines kompetencijas, bet ir sudėtingų situacijų suvaldymo gebėjimus.

Iškalbingi skaičiai:

Efektyviai gaisro aptikimo ir perspėjimo apie gaisrą bei evakavimosi valdymo sistemai įrengti paklota apie 60 km kabelių, įrengta 12 gaisro signalizacijos valdymo pultų ir apie 3200 gaisro signalizacijos prietaisų – gaisro signalizacijos daviklių, gaisro pavojaus mygtukų, taip pat apie 900 priešgaisrinio įgarsinimo garsiakalbių.

Pastate dirbančių žmonių saugumą užtikrina vaizdo stebėjimo sistema, kuriai įrengti sumontuota 90 kamerų, paklota 7 km kabelių. Apsaugos ir praėjimo kontrolės sistemai, žmonių su negalia pagalbos iškvietimo sistemai įrengta 140 kontroliuojamų durų, o elektroninių ryšių sistemai sumontuota net 60 km ryšių kabelio.

Logo Caverion Building Performance CMYK


PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video