Top Baneris

Paskutiniai apartamentai „Šventosios vartuose“ parduodami aukcione: pradinė kaina – 360 tūkst. eurų (1)

2022 liepos 20 d.
sventoji
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ skelbia paskutinių apartamentų „Šventosios vartų“ projekte aukcioną. Pradinė prabangaus būsto ant Baltijos jūros kranto kaina – 360 tūkst. eurų.

„Mažaaukščių namų kvartalas „Šventosios vartai“ yra įsikūręs prie pat paplūdimio, nedideliame pusiasalyje, apsuptame jūros, kopų ir Šventosios upės žiočių. Todėl su paskutiniaisiais apartamentais ir projektu norime atsisveikinti kitaip – surengdami aukcioną. Tam pasirinkome vienus geriausių apartamentų projekte, kuriame jau susibūrusi ir gyvena bendruomenė. Pro būsto langus matosi Šventosios upės žiotys ir Baltijos jūra – tai analogų šalyje neturintis vaizdas“, – komentuoja „Realco“ generalinis direktorius Julius Dovidonis.

Aukcione bus parduodami per visą pastato aukštą išsidėstę erdvūs trijų kambarių apartamentai, kurių plotas kiek daugiau nei 76 kv. metrai. Pajūrio panorama atsiveria per panoraminius langus, o komfortą užtikrina apartamentų apdailai naudotos kokybiškos medžiagos – natūralaus ąžuolo grindys, vokiška keramika, taip pat sumontuoti kondicionieriai. Įspūdingu vaizdu taip pat galima mėgautis 15 kv. metrų terasoje. Kartu su apartamentais parduodama vieta automobiliui ir sandėliukas.

Vystant projektą, investuota į išmanius sprendimus apartamentų viduje, leidžiančius nuotoliniu būdu valdyti vidaus patalpų temperatūrą. Komplekso teritorija apjuosta tvora ir stebima apsaugos kameromis. Namus supanti pajūriui būdingais augalais gausiai apželdinta aplinka – visuomet sutvarkyta ir pritaikyta šeimos laisvalaikiui, joje įrengtos poilsio zonos su kepsninėmis, žaidimų erdvės.

Pradinė apartamentų kaina aukcione – 360 tūkst. eurų, tačiau vertinant šiuo metu pajūryje esančio NT kainas, neabejojama, kad būstas gali būti parduotas už kur kas didesnę sumą. J. Dovidonis skaičiuoja, kad prestižinio būsto kaina šalies pajūryje šiuo metu gali siekti 6000 eurų už kv. metrą ir tai nėra riba.

Apartamentų, kurie yra Baltijos jūros pakrantėje, Lietuvos teritorijoje yra labai mažai, todėl didelio pirkėjų susidomėjimo projektas sulaukė nuo pat pradžios. Visuose apartamentuose jau įsikūrę gyventojai ir susiformavusi aktyvi bendruomenė, kuri itin vertina privatumą ir saugumą. Be to, „Šventosios vartai“ gyvybe alsuoja ne tik vasarą, bet ir šaltuoju sezonu. Tam įtakos turėjo COVID-19 pandemija, kuri su savimi „atsinešė“ nuotolinį darbą, poreikį pabėgti iš miesto ir turėti antrus namus poilsiui per kelias valandas automobiliu įveikiamu atstumu.

„Dėl staiga išaugusio atostogų būsto poreikio NT vertė pajūryje stipriai pakilo, o pasiūla ir toliau nespėja su paklausa. Palyginti su pasiūla, būstai pajūryje perkami dvigubai greičiau nei Vilniuje. Pajūryje rinka išlieka stabili, ją mažiau paveikė išoriniai dirgikliai. Be to, jei anksčiau rinka aktyvesnė buvo Nidoje ar Palangoje, tai pastaraisiais metais populiarūs tapo ir kiti pajūrio miesteliai, tarp kurių – Šventoji. Ateityje tokių vietų mažės, todėl būstas Baltijos jūros pašonėje išlieka patrauklia investicija. Ribota pasiūla diktuoja ne tik vis augančią būsto kainą, bet ir užtikrina NT likvidumą“, – tvirtina J. Dovidonis.

Vystydama „Šventosios vartus“ bendrovė „Realco“ naujam gyvenimui prikėlė kone dešimtmetį apleistą teritoriją ir pastatus prestižinėje Šventosios vietoje – projektas harmoningai įsiliejo į vietos kraštovaizdį. Į sklypo sutvarkymą ir ant Baltijos jūros kranto iškilusį projektą „Realco“ investavo per 7 mln. eurų. Pirkėjams iš viso buvo pasiūlyti 99 apartamentai.

Projekte buvo įrengtas ir pirmasis šalyje pavyzdinis būstas, kuriame panaudoti vien Lietuvos kūrėjų darbai: baldai, kilimai, šviestuvai, paveikslai ir kitos interjero detalės. Šis būstas buvo pastebėtas ir įvertintas kasmetiniuose apdovanojimuose „Metų interjeras/Auksinė paletė‘20“, kur laimėjo „Metų tautos interjero“ titulą.

„Šventosios vartų“ projektas taip pat dalyvavo Baltijos šalių NT konkurse, kur jis pateko tarp TOP penkių geriausių gyvenamųjų projektų.  


Pasidalykite straipsniu
  Komentarai
  • architektas

   2022-07-20, 22:40  

   Sugrūdimo laipsnis nesveikas, gana rizikingoje vietoje pastatytas, ir butukai bus pardavinėjami aukciono budu, vienas durnius turės aplenkti kitą durnių, nukonkuruoti jį savo žioplumu.

  Rekomenduojami video