Top Baneris

Paskelbti projekto „Kryptis – Šiaurė“ nugalėtojai

2016 liepos 13 d.
Pasidalykite straipsniu

Tarptautinę architektų dieną – liepos 1-ąją – Šiaulių dailės galerijoje buvo atidaryta paroda-konkursas „Kryptis – Šiaurė“. Anot projekto organizatorių, šis Lietuvos architektų sąjungos Šiaulių skyriaus organizuojamas renginys, skirtas Lietuvos architektams ir visuomenei, propaguoja architektų bendruomeniškumą, profesinį atvirumą, kokybišką architektūrą kaip vertybę ir svarbią Šiaurės Lietuvos regiono kultūros dalį. Parodoje pristatomi 2010–20105 metais Šiaurės Lietuvos architektų sukurti, realizuoti ir nerealizuoti projektai.

Renginio sumanytojas ir kuratorius architektas Dalius Puzinas projektą įgyvendino paskatintas ambicijų ir noro kalbėti apie architektūrą, kurią matome kiekvieną dieną.

Parodos-konkurso atidaryme Lietuvos architektų sąjungos Šiaulių skyriaus valdybos pirmininkė Rūta Stuopelienė ir kuratorius architektas Dalius Puzinas paskelbė penkis geriausius architektų projektus ir jų autorius apdovanojo skydais. Skydai – tai simbolis, kuris pirmiausiai reiškia išskirtinumą bei kūrybinės minties pergalę.

Šiais skydais buvo apdovanoti architektai G. Herrera, R. Stuopelis ir R. Stuopelienė už naujų vaikų globos namų Korsako gatvėje projektą, architektai A. Kiaunienė, Š. Kiaunė, A. Lukšys, V. Butkus už Mažeikių muziejaus rekonstrukciją, architektai J. Bartkus ir S. Janušauskienė už Butėnų kaimo turizmo sodybos infrastruktūrą, dizaineris D. Linkevičius buvo apdovanotas dviem skydais už idėjų novatoriškumą ir originalumą įgyvendinant du projektus – teritorijos prie kelio A12 Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas aplinkos dizainą ir už kūrinį „Mokas“.

Darbus vertino kompetentinga tarptautinė komisija, laimėtojams buvo įteiktos skulptoriaus Martyno Gaubos kurta „Kryptis – Šiaurė“ skulptūrėlė ir architektūros pripažinimo skydas, kuris tvirtinamas ant laimėto objekto sienos.

Paroda-konkursas, anot organizatorių, tapo galimybe įsitikinti, kad Šiaurės Lietuvoje išties esama projektų, kurių autoriai jau šiandien yra verti išskyrimo, pažymėjimo bei paskatinimo.

Šiaulių savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video