Blog

Paskelbtas geriausias praėjusių metų rekreacinės architektūros objektas

Prestižiniame 2014 metų geriausių rekreacinių, poilsio, landšafto, urbanistinių sprendimų konkurse, kurį organizuoja architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondas,  geriausiu rekreacinės architektūros kūriniu paskelbtas Birštono mineralinio vandens garinimo bokštas. Birštono centriniame parke neseniai įrengtas mineralinio vandens garinimo bokštas – išskirtinis tokio pobūdžio statinys ne tik Biršone, bet ir visoje Lietuvoje. Bokšto sienomis tekantis mineralinis vanduo, veikiamas saulės ir vėjo, garuoja, tad pačiame bokšte bei greta jo galima kvėpuoti mineralų prisodrintu oru.

Nidoje vykusio A. Zavišos labdaros ir paramos fondo renginio metu apdovanoti ir kiti konkurso dalyviai. Už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje apdovanojimas įteiktas dr. Liucijui Albertui Dringeliui. Geriausiai įvertintas projekto „Architektūriniai sustojimai Kuršių nerijoje“ darbas – A. Ambraso architektų biuro stotelė Juodkrantei. Konceptualiausia pripažinta „DO architects“ sukurta stotelė ant Meškos galvos kopos.

Architekto Algimanto Zavišos paramos ir labdaros fondas įsteigtas 1999-aisiais, praėjus metams po architekto mirties. Nuo 2003 metų fondas kasmet skiria prizą už geriausią rekreacinės architektūros kūrinį, o nuo 2004-ųjų – prizą už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje.

 Birštono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

Atsiliepimų nėra.