Top Baneris

Paskelbti „Buildner“ tarptautinio modulinių namų konkurso laimėtojai

2022 rugpjūčio 26 d.
Moduliniai namaiTik SA
„Buildner“ iliustrac.
Pasidalykite straipsniu

„Buildner“ („Bee Breeders“) organizuotame tarptautiniame modulinių namų dizaino konkurse išrinkti novatoriškiausi projektiniai pasiūlymai. Konkurso dalyviai turėjo suprojektuoti bet kokios formos bei suplanavimo modulinį namą, kuris galėtų būti statomas bet kurioje pasirinktoje vietovėje. Vertinimo komisija ieškojo originalių architektūrinių koncepcijų, kurios kritiškai pažvelgtų į būsto sampratą šiuolaikiniame iššūkių kupiname pasaulyje.

Šiame konkurse pagrindinis dėmesys buvo skiriamas modulinės architektūros sampratai. Būdama viena universaliausių, modulinė architektūra siūlo kūrybiškus, efektyvius ir tvarius sprendimus projektuojant namus ir gyvenamąsias erdves. Modulinė konstrukcija gerokai skiriasi nuo tradicinės statybos ir leidžia įgyvendinti naujus projektus. Tuo galima įsitikinti ir peržvelgus prizininkų darbus. Kaip atrodo nūdienos iššūkius atliepiančių  modulinių namų vizijos?

1 prizas

Tarptautinė architektų ir dizaino specialistų komisija pirmąjį prizą skyrė projektui „Everything All On Track“, kurio autorė architektė Han Kuo iš Taivano. Šiame projekte sumodeliuotas daugiafunkcinis modulinis namas – jo struktūra ir forma gali būti bet kada keičiama ir pritaikoma prie dinamiško gyvenimo ritmo ir šiuolaikinių gyventojų poreikių.

preview image
„Everything All On Track“ (Han Kuo. Taivanas)

Namo konstrukcija paremta 2,5 m kvadratiniu moduliu iš lengvų plieno konstrukcijų. Konstrukcija itin lanksti ir paprasta – šiuos modulius galima bet kada išplėsti ir sujungti. Komisijos vertinimu, nepaisant to, kad pirminis projektas yra numatytas iš plieno, jį galima adaptuoti ir modulius pagaminti iš kitų medžiagų,  nenutolstant nuo pagrindinės projekto idėjos.

2 prizas. Studentų apdovanojimas

Antrąjį prizą ir studentų apdovanojimą pelnė projektas „Sea Nomads“. Jo autoriai – Yutian Liu, Yuwanqing Liu, Meilun Zhang, Chao Tang – studentai iš Kinijos. Projektas skirtas atliepti klimato kaitos ir kylančio jūros lygio keliamus iššūkius. Tai energiškai efektyvus modulinis namas su autonominėmis inžinerinėmis sistemomis – savarankiškai gaminantis energiją, renkantis ir perdirbantis lietaus vandenį, turintis nuotekų valymo sistemą.

perspective site
„Sea Nomads“ (Yutian Liu, Yuwanqing Liu, Meilun Zhang, Chao Tang. Kinija)

Komisijos vertinimu, šis pasiūlymas savo nestandartine trikampio tūrio architektūra skiriasi nuo tradicinės modulinės architektūros. Netipinė forma pasirinkta, kadangi modulinis namas būtų statomas ant vandens, o tai keltų papildomų iššūkių. Konstrukcijoje naudojamas trikampės formos modulis, pastatytas ant plūduriuojančios platformos. 

3 prizas. Tvarumo apdovanojimas

Trečiasis prizas ir tvarumo apdovanojimas atiteko ispanų architekčių Danos Liepinsh ir Lorenos Del Moral Navero projektui „Guayarmina House. In Tribute To La Palma“ . Šiame projekte siūloma sukurti pusiau mobilų ir surenkamą modulinį namą, skirtą La Palmos (Kanarų salos) gyventojams, netekusiems savo namų ugnikalnio išsiveržimo metu.

sed 2 1
„Guayarmina House. In Tribute To La Palma“ (Dana Liepinsh, LorenaDel Moral Navero. Ispanija)

Bazinėje konstrukcijoje numatytas stačiakampio formos modulis, kurį galima išplėsti ir pritaikyti sudėtingesnių formų statiniui. Tai visiškai tvarus ir ekologiškas namas su „žaliuoju“ stogu, integruotais saulės elementais, lietaus vandens surinkimo sistemomis ir kitais tvariais sprendimais. Sienoms ir grindims parinktas kanapių-kalkių kompozitas – kvėpuojanti, natūrali medžiaga, užtikrinanti geresnes šilumines statinio charakteristikas ir patalpų oro kokybę.

Anot komisijos, pasiūlyme derinamos tradicijos ir technologijos, siekiant pusiausvyros tarp žmogaus, dizaino ir tvarumo. Tai puikus nuoseklaus dizaino pavyzdys, kai statybų metodas bei siekis atliepti klimato ir kitus globalinius iššūkius, leidžia pasiekti įkvepiančių rezultatų.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video