Top Baneris

Paskelbti 2021 metų Pritzkerio architektūros premijos laureatai

2021 kovo 18 d.
FRAC Nord Pas de Calais 1
"FRAC Nord-Pas de Calais" modernaus meno muziejus.
Pasidalykite straipsniu

Kasmet įteikiama Pritzkerio premija laikoma prestižiškiausiu šiuolaikinės architektūros apdovanojimu. 2021 metų Pritzkerio architektūros premijos laureatais išrinkti prancūzų architektai Anne Lacaton ir Jean Philippe Vassal.

Projektuodami privačius ir socialinius būstus, kultūros ir akademines institucijas, viešąsias erdves ir miesto plėtros projektus, A.Lacaton ir J.P.Vassal („Lacaton Vassal Architects“) į tvarumą žvelgia per jau egzistuojančių struktūrų atnaujinimą.

„Mūsų darbai akcentuoja suvaržymų ir problemų sprendimus, bei erdvių, kuriančių funkcionalumą, emocijas ir jausmus, paieškas. Kai viskas, kas buvo prieš tai atrodė sudėtinga, savo darbu mes siekiame įnešti lengvumo ir paprastumo“, – aiškina L.P.Vassal.

FRAC Nord Pas de Calais 3
„FRAC Nord-Pas de Calais” modernaus meno muziejus.
Anne Lacaton and Jean Philipfpe Vassal 1
Anne Lacaton ir Jean Philippe Vassal. Laurent Chalet nuotr.

Savo architektūros studiją „Lacaton Vassal Architects“ prancūzų architektai įsteigė Paryžiuje 1987 m. ir nuo to laiko demonstravo drąsą projektuodami naujus pastatus ir atnaujindami egzistuojančius. Per daugiau nei tris dešimtmečius kūrybos, A.Lacaton ir J.P.Vassal jau yra apdovanoti daugybe architektūros prizų, tarp kurių – „Lisbonos trienalės“ (2016 m.) apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus, „Fundació Mies van der Rohe”, Europos Sąjungos šiuolaikinės architektūros premija (2019 m.), kartu su „Frédéric Druot Architecture“ ir „Christophe Hutin Architecture“ – už 530 būstų pertvarkymą Grand Parc mieste, Bordo.

Transformation of G H I Buildings 1
530 socialinių būstų renovacijos projektas.
Transformation of G H I Buildings 2
530 socialinių būstų renovacijos projektas.

„Jie ne tik apibrėžia unikalų architektūrinį požiūrį, kuris atnaujina modernizmo palikimą, bet ir patikslina pačios architektūros profesijos apibrėžimą. Modernizmo viltys ir svajonės pagerinti daugelio gyvenimą yra atgaivinamos jų darbais, atsižvelgiančiais į mūsų laikų klimato ir ekologines situacijas, taip pat į socialines aktualijas, ypač gyvenamųjų būstų srityje. “ – apie laureatus pasisako Pritzkerio premijos vertinimo komisija.

Architektų žinomesni projektai apima Paryžiaus muziejaus „Palais de Tokyo” pertvarkymą (2012), „FRAC Nord-Pas de Calais” modernaus meno muziejų Diunkerke ( 2013), architektūros mokykla Nanto mieste, Prancūzijoje (École Nationale Supérieure d’Architecture de Nantes 2009), senos gamyklos konversiją į privačią rezidenciją Bordo mieste (House in Bordeaux).

École Nationale Supérieure dArchitecture de Nantes 1
Architektūros mokykla Nanto mieste, Prancūzijoje.
École Nationale Supérieure dArchitecture de Nantes 2
Architektūros mokykla Nanto mieste, Prancūzijoje.

Parengta pagal Pritzker Prize informaciją. Philippe Ruault nuotraukos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video