Top Baneris

Paskelbtas naujas Klaipėdos didžiojo pilies bokšto statybos darbų konkursas

2022 gegužės 2 d.
Klaipėdos pilies bokštas

Klaipėdos savivaldybė pakartotinai paskelbė viešąjį konkursą Klaipėdos pilies didžiojo bokšto rekonstravimui atkuriant istorinį tūrį.

Miestas kartą tokį konkursą jau skelbė kovo pradžioje, tačiau jis buvo nutrauktas atmetus vienintelio dalyvio pasiūlymą, kurio darbų kaina buvo didesnė nei numatyta.

Miesto valdžia konkurso sąlygose buvo numačiusi, jog rangovo pasiūlymo kaina neturėtų viršyti 1,75 mln. eurų su PVM.  Naujo konkurso sąlygose kaina nenurodoma. 

Darbų terminas – 25 mėnesiai, su galimybe jį pratęsti dar keturis mėnesius.

Atstatyti planuojamas bokštas bus 47 metrų aukščio. Toks jis buvo ir pagal istorinius duomenis.

Kadaise pilies bokštas atliko žvalgybinę funkciją saugantis nuo priešų ir juos apšaudant, anot architekto, ir dabar jis daugiausiai bus skirtas apžvalgai. Neįgaliųjų patogumui bus įrengtas lengvas stiklinis liftas, kad nesuardytų autentiškų rostverkų ar grindinio. Viršuje dalis apžvalgos aikštelės grindų numatyta iš stiklo.

Pilies didžiojo bokšto atkūrimo rangos darbų pradžia miesto strateginiuose dokumentuose numatyta šiemet, o pabaiga – 2025-ieji. 

Klaipėdos pilis istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėta 1252 metais. Vėliau daug kartų perstatyta, kol XIX a. buvo nugriauta. Šiuo metu išlikusiuose pilies bastionuose veikia muziejus.

 

Šaltinis: BNS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]
Komentarai