Top Baneris

Paskelbtas LMTA studijų miestelio architektūrinis konkursas

2015 kovo 5 d.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) kartu su Lietuvos architektų sąjunga (LAS) skelbia studijų miestelio Olandų gatvėje, Vilniuje, architektūrinį konkursą. Būsimam studijų miesteliui skirtas 4,75 hektarų sklypas prestižinėje sostinės vietoje – Kalnų parko papėdėje, greta Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų ir B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklų.

XVIII amžiuje įkurto karinio miestelio teritorijoje LMTA apsisprendusi realizuoti modernios, profesionalaus meno studijas, kūrybą ir mokslo tyrimus jungiančios erdvės, muzikos klasterio idėją. Pernai vyko architektūrinės kūrybinės dirbtuvės, kuriame idėjas, padėjusias parengti  konkurso sąlygų techninę specifikaciją, generavo penkios architektų komandos.

Įgyvendinusi akademinio miestelio projektą, aukštoji mokykla tikisi išspręsti ne tik studijų kokybės problemas, bet ir suvienyti menininkų bendruomenę. Projekto atsiradimo priešistorę paaiškino LMTA mokslo prorektorė doc. dr. Judita Žukienė: mieste išsibarstę akademijai priklausantys pastatai apsunkina studijų procesą, be to, skirtingų fakultetų dėstytojai ir studentai tiesiog vieni kitų nepažįsta. Taip prarandama galimybė bendradarbiauti ne tik studijų, bet ir meninės kūrybos bei tarpdisciplininių tyrimų procesuose.

Planuojamame 16 tūkst. kvadratinių metrų ploto komplekse ketinama įrengti keturias koncertų, teatro ir kino sales, įkurdinti Teatro ir kino bei Muzikos fakultetus, meno ir mokslinių tyrimų kompleksą su biblioteka, fonoteka, videoteka, muziejumi, studentų viešbutį, administracinį kompleksą.

Maždaug 36 mln. eurų kainuosiančioms statyboms lėšų numatyta gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Vyriausybės ir kai kurių LMTA pastatų pardavimo.

Konkurso darbų laukiama iki 2015 metų balandžio 30 dienos. Geriausiųjų darbų autorių laukia premijos:
I vieta – 5792 eurai;
II vieta – 4344 eurai;
III vieta– 2896 eEurai.

Su pirmosios vietos laimėtoju neskelbiamų derybų būdu bus deramasi dėl tolesnio projektavimo –  techninio projekto architektūrinės dalies parengimo bei techninio projekto architektūrinės dalies vykdymo priežiūros.

Daugiau informacijos – www.architektusajunga.lt.

 

 

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video