Top Baneris

Paskelbtas ilgiausias kabamasis tiltas Lietuvoje

2017 liepos 13 d.
Kauno r. savivaldybės nuotr.
Kauno r. savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Agentūra „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo patvirtino – Klaipėdos rajone Priekulės seniūnijoje esantis kabamasis Lankupių tiltas – ilgiausias kabamasis tiltas Lietuvoje. Jo ilgis siekia 130 m, plotis – 1,4 m. Tiltas metalinis, dengtas lentomis, pastatytas 1900 m., remontuotas 2000 ir 2014-aisiais.

Iš viso Priekulės seniūnijoje yra 4 kabamieji tiltai, kurie gyventojams reikalingi kaip susisiekimo priemonė. Pavyzdžiui, ilgiausias Lietuvoje kabamasis tiltas sujungia su Šilutės rajono Lankupių kaimu ir kitais kaimais pagal Minijos upę.

Ne tik Lankupių, bet ir kitus kabamuosius tiltus siūloma įtraukti į turistinius maršrutus, kad čia atvykę turistai galėtų juos aplankyti ir atrasti. Kabamieji tiltai gali būti puikiai išnaudojami. Pavyzdžiui, Gropiškių kaime esantis tiltas per Miniją ne tik atskleidžia upės grožį, bet ir padeda susisiekti su Kliošių parku Priekulės mieste. Parkas pasižymi ypatingu gamtos grožiu, čia auga įspūdingi medžiai — bukai, taip pat vertas ypatingo dėmesio ir 3,5 m. pločio Europinis kėnis. Kliošų parko teritorijoje yra ir į Kultūros vertybių registrą įtraukta spaustuvininko, Mažosios Lietuvos visuomenės veikėjo Johano Fridricho Pranciškaus Šrėderio kapavietė. Lankupių kabamasis tiltas rekordininkas virš Minijos yra vienoje iš plačiausių Minijos upės vietų, už kelių šimtų metrų nuo šio tilto yra istorinis Vilhelmo kanalas, kurio šliuzas – Lietuvos technikos paminklas. Važiuojant prie šliuzų akį traukia tvarkingai prižiūrėtos Lankupių kaimo senosios kapinės, šalia naujai suremontuoti Lankupių bendruomenės namai. Prie Dituvos kaimo kabamojo tilto įsikūrusi nakvynės paslaugas teikianti kaimo turizmo sodyba.

Kad turistai neaplenktų Lankupių kabamojo tilto, siūloma pasirūpinti, kad iš ilgaamžių medžiagų būtų pagamintos informacinės plokštelės, pritvirtinamos prie tilto, kuriose būtų pagrindinė informacija, nurodanti, kad čia – ilgiausias kabamasis tiltas Lietuvoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video