Top Baneris

Paskelbtas „EU Mies Award 2019“ laimėtojas

2019 balandžio 12 d.
„Grand Parc Bordeaux“
„Grand Parc Bordeaux“. Philippe Ruault nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šių metų „EU Mies Award“ nugalėtojas – tai 530 butų transformavę „Grand Parc Bordeaux“ projekto autoriai – „Lacaton & Vassal architectes“, „Frédéric Druot Architecture“ ir „Christophe Hutin Architecture“ (architektai Anne Lacaton, Jean Philippe Vassal, Frederic Druot, Christophe Hutin).

Inovatyvi trijų milžiniškų daugiabučių renovacija Bordo mieste Prancūzijoje smarkiai praplėtė pastatų erdvių ir pagerino gyvenimo kokybę. Klientas – Bordo komunalinio butų ūkio valdytojas – teigia, kad renovacijos kaštai vienam būstui siekė 50 tūkst. eurų be PVM, tačiau nuomos kainos nepakilo, o gyventojams net nereikėjo išsikelti iš savo namų statybų laikotarpiu.

Projektą sudarė 3 socialinio būsto pastatai, kuriuose yra 530 butų, pastatytų praėjusio šimtmečio 6-ajame dešimtmetyje. Renovacijos prireikė po to, kai buvo nutarta jų negriauti.

Visų gyvenamųjų patalpų transformacija prasidėjo nuo interjero atnaujinimo, suteikiant jam naujas savybes – daugiau erdvės ir šviesos, daugiau vaizdų ir atnaujintų patalpų.

Pastatuose praplėsti dideli žiemos sodai ir balkonai, kiekvieno buto gyventojams suteikiant galimybę mėgautis didesne erdve ir vaizdais. Nedideli langai pakeisti stiklinėmis stumdomomis durimis, atsiveriančiomis į žiemos sodą.

Atnaujinta elektros instaliacija, du seni liftai laiptinėse pakeisti didesniais, taip pat įrengtas papildomas liftas, naujos priėjimo vietos, sutvarkyti kiemai.

Statybų metu visos šeimos gyveno savo būstuose, tad įgyvenadinant projektą nebuvo pertvarkoma jų struktūra, laiptai ir grindys. Butuose buvo atlikti tik apdailos darbai.

Atnaujinus ir apšiltinus pastatų fasadus, padidėjo jų energinis efektyvumas. Kita vertus, lengvas skaidrių gofruotų polikarbonato plokščių fasadas ir stiklas aliuminio rėmuose buvo sumontuoti ir įrengti su saulės energiją atspindinčiomis užuolaidomis. Palei balkonus sumontuoti stikliniai turėklai.

Kruopštus statybos darbų planavimas leido juos atlikti vos per 12–16 dienų.

„Grand Parc Bordeaux“. Philippe Ruault nuotr.

„Grand Parc Bordeaux“. Philippe Ruault nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video