Top Baneris

Paskelbtas baseino Fabijoniškėse statybos konkursas

2017 sausio 19 d.
Vilniaus savivaldybės vizual.
Vilniaus savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Nors būsimojo Fabijoniškių baseino pastato fasadas ir spalviniai sprendiniai sukėlė daug vilniečių diskusijų ir abejonių, sostinės savivaldybė imasi projektą realizuoti – paskelbė Fabijoniškių baseino rangos konkursą. Tiesa, savivaldybė informuoja, kad po pristatymo, vykusio praėjusių metų pabaigoje, projektuotojai atsižvelgė į gyventojų pasiūlymus ir pastabas bei pakoregavo baseino projektą. Susitikimo metu akcentuotas nepakankamas baseino pritaikymas žmonėms su negalia.

25 metrų plaukimo baseino Salomėjos Neries gatvėje rangos darbų konkurso nugalėtojas paaiškės jau šių metų vasarį, o kovą planuojama pradėti statybas. Prie Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos planuojama pastatyti ne tik 8 takelių plaukimo baseiną, bet ir įrengti pirčių zoną, treniruoklių, sporto sales, taip pat 100 vietų žiūrovų tribūną, persirengimo erdves 140 lankytojų, šalia baseino – ir automobilių stovėjimo aikštelę.

„Tai iš tiesų labai laukta ir svarbi žinia tiek miestui, tiek plaukimo bendruomenei. Manau, šio baseino statybos yra sklandaus, paremto įsiklausymu bendradarbiavimo tarp savivaldybės ir plaukimui neabejingos sportininkų bendruomenės rezultatas. Todėl džiugina, kad dar rudenį su visuomene bei plaukimo bendruomene aptarto mažojo baseino projekto įgyvendinimas sėkmingai juda į priekį. Dabar, paskelbus baseino rangos konkursą, svarbiausias tikslas yra kuo greičiau pradėti baseino statybas ir pagal galimybes kaip įmanoma greičiau jas užbaigti“, – sako Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Vilniaus savivaldybės vizual.

Praėjusių metų rugsėjo mėnesį sostinės savivaldybėje buvo surengtas Fabijoniškių baseino projekto pristatymas visuomenei. Aptarime dalyvavęs Lietuvos plaukimo federacijos viceprezidentas Gintautas Bartkus, kartu su sportininkais susipažinęs su projektiniais siūlymais, teigiamai įvertino baseino funkcionalumą ir pastato turinį: jame numatyta viskas, ko reikia plaukimo sportui ir vaikų, jaunimo dienos užimtumui.

Naujasis baseinas Fabijoniškėse bus ekonomiškas (A energinio naudingumo klasės pastatas). Minimaliu medžiagų faktūrų ir spalvų panaudojimu siūloma suderinti paprastumą, vizualinį aiškumą.

Baseinas Salomėjos Neries gatvėje bus statomas už Vilniaus savivaldybės lėšas. Dėl baseino viešųjų pirkimų procedūrų savivaldybė konsultavosi su Viešųjų pirkimų tarnyba.

Pirkimą laimėjęs rangovas turės įsipareigoti pastatyti baseiną per 8–12 mėnesių. Baseino statybos laikotarpis yra vienas iš kriterijų, pagal kurį bus atrinktas laimėtojas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video