Top Baneris

Paskelbtas 400 km tvoros pasienyje su Baltarusija statybos konkursas

2021 rugsėjo 30 d.
tvora pasienis
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybės valdoma energetikos grupė „Epso-G“ ketvirtadienį paskelbė beveik 120 mln. eurų vertės 400 kilometrų ilgio tvoros su Baltarusija rangovo konkursą. Tikimasi, kad sutartys su rangovais bus pasirašytos lapkritį, o darbai bus baigti iki kitų metų rugsėjo. 

Anksčiau „Epso-G“ paskelbus rinkos konsultaciją būsimu konkursu susidomėjo 34 bendrovės iš Lietuvos, JAV, Izraelio, Liuksemburgo, Ukrainos, Estijos ir Indijos, iš jų 14 pateikė pastabas ir rekomendacijas. Su 11 jų buvo surengti susitikimai, dar tris dideles medžiagų tiekimo bendroves „Epso-G“ apklausė savo iniciatyva, pranešė projektą įgyvendinanti „Epso-G“.

Konkurso organizatorė nurodo, kad pateikti siūlymus kviečiamos ne tik rinkos konsultacijose dalyvavusios bendrovės.  

Konkursas suskaidytas į keturias dalis geografiniu principu: pirmoji – Kapčiamiesčio, Druskininkų, Kabelių, Purvėnų pasienio užkardos, antroji – Tribonių ir A. Žagūnio, trečioji – Padvarionių, Kenos, Lavoriškių, Pavoverės, Švenčionių, ketvirtoji  – Adutiškio, Tverečiaus ir Puškų pasienio užkardos.

„Epso-G“ nurodo, kad specialiame Fizinio barjero Lietuvos teritorijoje prie ES išorės sienos su Baltarusija įrengimo įstatyme numatyta, kad projekto įgyvendinimui skirti pirkimai atliekami ir sutartys pasirašomos neskelbiamų derybų būdu.

Rugsėjo 14 dieną „Epso-G“ pasirašė 36,3 mln. eurų (su PVM) vertės sutartį su jos valdoma pramonės statinių, elektros pastočių, linijų bei specialiųjų elektros įrenginių statybos bendrove „Tetas“ dėl pirmojo etapo – 111 kilometro ilgio ruožo statybos. Trečiadienį pradėtus darbus bendrovė ketina užbaigti kitų metų balandį. 

508 kilometrų ilgio tvorai Vyriausybė yra numačiusi skirti iki 152 mln. eurų. 

Bendras Lietuvos sienos su Baltarusija ilgis yra 679 km, daugiau nei 100 km siena eina upių ir ežerų krantais, kur tvora nebus statoma.  

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video