Top Baneris

Paskaita „Kauno tarpukario architektūrai jau suteiktas Europos paveldo ženklas, o kada UNESCO?“

2015 gegužės 22 d.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija kartu su Architektūros [aktualijų] fondu kviečia į edukacinę paskaitą, skirtą Kauno tarpukario architektūrai ir jos reikšmei Europos kontekste. Paskaita vyks gegužės 26-ąją  17:30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Šv. Jono g. 11, Vilniuje.

Paskaitos metu architektūros istorikas  dr. Vaidas Petrulis pristatys Europos Sąjungos tarpvyriausybinės iniciatyvos – Europos paveldo ženklo – idėją ir svarbą mūsų regionui. Taip pat aptars Kauno tarpukario architektūros specifiką, lėmusią europinį įvertinimą ir galimai atversiančią kelią į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Kauno miesto savivaldybės specialistai pasidalys komentaru apie tai, kas lėmė ir kaip buvo pasiektas vietos politinis sprendimas, palankus Kauno miesto paveldo išsaugojimui ir aktualizavimui.

Europos paveldo ženklas 2015 m. kovo mėn. taip pat suteiktas tokiems iškiliems objektams kaip Atėnų senamiestis (Graikija), Kliuni vienuolynas (Prancūzija), istorinė Gdansko laivų statykla (Lenkija) ir dar keli.

Ši paskaita yra edukacinių paskaitų ciklo „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“ dalis.

Daugiau informacijos: www.unesco.lt ir www.archfondas.lt.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video