Pasiūlė unikalų sprendimą, leidžiantį visiškai perdirbti statyboje panaudotas medžiagas

Pasiūlė unikalų sprendimą, leidžiantį visiškai perdirbti statyboje panaudotas medžiagas

kiilto
„Kiilto“ nuotr.

Suomijos bendrovė „Kiilto“, turinti daugiau kaip 100 metų patirtį kurdama pasaulyje pirmaujančius chemijos pramonės sprendimus, pristato revoliucinį produktą – klijų sprendimą. Ši naujovė leidžia perdirbti, pavyzdžiui, statybos ir pastatų rekonstrukcijos atliekas, ir taip daro svarbų įnašą kuriant tvaresnę aplinką.

Atsižvelgiant į tai, kad pastatai sunaudoja didžiąją dalį visos suvartojamos energijos ir jų išmetamos emisijos sudaro daugiau kaip 40 proc. pasaulio išmetamųjų teršalų, o pastatų griovimo atliekos sudaro beveik trečdalį visų atliekų, klimato kaitos tema dažnai liečia pastatais perpildytą aplinką ir statybų pramonę, rašoma pranešime spaudai.

„Kiilto“ iš esmės keičia statybų ir rekonstrukcijos pramonę, pristatydama pirmąjį tokio pobūdžio sprendimą „Debonding on Demand“. Ši naujovė gerokai sumažina anglies dioksido pėdsaką, kurį palieka pastatais užstatytos teritorijos, nes suklijuotas medžiagas galima atskirti vieną nuo kitos naudojant, pavyzdžiui, šilumos poveikį, o griovimo atliekas galima perdirbti.

Statant ir rekonstruojant naudojami klijai buvo tarsi bendro proceso grandis, kurios niekaip nebuvo negalima atskirti. Bent jau iki šiol tai buvo itin sunkiai įgyvendinama.

„Kalbant supaprastintai, tradiciniams klijams išdžiūvus ir sukietėjus, jie sudaro tvirtą molekulinę grandinę, panašią į tą, kokią naudojame dviračiui prirakinti prie šviestuvo stulpo. Šiai grandinei sujungus medžiagas tarpusavyje, jų vėl atskirti praktiškai neįmanoma. Naudojant „Kiilto“ sukurtą cheminę naujovę, pirmą kartą grandinės grandys gali būti atskiriamos kontroliuojamu būdu. Tai reiškia, kad ateityje kiekvienas restauratorius galės pakartotinai naudoti tokius statybos elementus kaip plytelės, nepažeisdamas jų ir nesuardydamas klijų. Tai gerokai padidins statybos ir pastatų rekonstrukcijos pramonėje panaudotų elementų perdirbimo lygį“, – sako Raija Polvinen, „Kiilto“ vyriausioji ekosistemos vadovė.

Pavyzdžiui, renovuojant vonios kambarį nebereikės ardyti paviršių iki pat gipso kartono plokščių. Naudojant atskyrimo metodą, skiedinį galima pašalinti kontroliuojamu būdu ir taip plytelės lieka ne tik nepažeistos, bet ir tinkamos naudoti antrą kartą. Skiedinys (plytelių klijai) nusiurbiamas ir grąžinamas „Kiilto“ perdirbti.

„Mane labiausiai džiugina tai, kad ši naujovė gali būti plačiai taikoma ne tik renovuojant pastatus, bet ir užstatomoje aplinkoje. Daugybės kasdienio naudojimo gaminių, tokių kaip baldai, automobiliai, lėktuvai, laivai ir elektroniniai prietaisai, neįmanoma pagaminti be klijų, todėl būtent jie sudaro rimtą iššūkį perdirbimo galimybėms. „Debonding on Demand“ sprendimas gali suteikti perdirbimo galimybę visose šiose ir panašiose pramonės srityse“, – džiaugiasi R. Polvinen.

Temos: Kiilto, pastatų griovimo atliekos, pastatų renovacija, statybinių atliekų perdirbimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai