Top Baneris

Pasirengimas parodai EXPO 2017: klausimynas architektams

2016 balandžio 1 d.
Pasidalykite straipsniu

Ateinančiais metais Kazachstano sostinėje Astanoje tris mėnesius (nuo birželio 10 d. iki rugsėjo 10 d.) vyks tarptautinė specializuota paroda EXPO 2017.

Pagrindinė parodos tema – „Ateities energija“, potemės – CO2 mažinimas (anglies dioksido surinkimas ir saugojimas, atsinaujinanti energija, vandenilis, branduolinė sintezė), tvarus energijos vartojimas (urbanistinis planavimas, efektyvus transportas, efektyvi pramonė) ir energija visiems (energija kovoje su skurdu, tvarios energetikos prieinamumas, decentralizuotos energetikos sistemos).

Tikimasi, kad parodoje dalyvaus daugiau kaip šimtas valstybių ir tarptautinių organizacijų, o ją aplankys daugiau kaip 2 mln. lankytojų (apie 5 milijonai apsilankymų). Dauguma lankytojų – 85 proc. – bus iš Kazachstano, likusieji 15 proc. iš NVS, Kinijos, ES ir kitų užsienio valstybių.

Vyriausybė palaimino Lietuvos dalyvavimą šioje parodoje. Mūsų valstybės pristatymą renginio metu jau septintąjį kartą patikėta organizuoti Aplinkos ministerijai (prieš tai ji buvo atsakinga už Lietuvos pristatymą EXPO parodose Lisabonoje, Aichi, Saragosoje, Šanchajuje, Yeosu ir Milane). Lietuva šios parodos Europos valstybių sektoriuje turės 292 kvadratinių metrų paviljoną, kuriame planuojama įkurti bendro pobūdžio nekomercinę ekspoziciją, įrengti nedidelį barą–parduotuvę (iki 20 proc. bendro paviljono ploto), organizuoti Nacionalinę dieną ir įvairius renginius.

Architektai kviečiami užpildyti klausimyną, kuriuo siekiama išsiaiškinti, kiek ir kokių įmonių (įstaigų, institucijų) norėtų dalyvauti pagrindinėje Lietuvos paviljono ekspozicijoje, savo idėjomis, produktais (paslaugomis) ar lėšomis bent iš dalies prisidėti prie jos įrengimo ar eksploatavimo, vykdyti paviljone komercinę veiklą ir pan. Atsakant į klausimus būtina atsižvelgti į parodos tematiką.

Užpildytą klausimyną iki š.m. balandžio 11 d. siųsti el. adresu jevgenijus.soikinas@am.lt.
Telefonas pasiteirauti (8-5) 2636611.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video