Top Baneris

Naujas veikėjas svarbiame Kaunui koncesijos projekte

2016 lapkričio 25 d.
Pasidalykite straipsniu

Investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ valdomas „Energy and Infrastructure SME Fund“ paskelbė iš kompanijos „Hidrostatyba“ įsigijusi bendrovę „Čiurlionio tiltas“, kuri valdo Kaune esančio M.K. Čiurlionio tilto kairiojo prietilčio transporto mazgo projektavimo, statybos ir eksploatavimo koncesijos projektą. Artimiausius 16 metų šiame projekte dalyvaus ir investicinis fondas, jo priežiūrą ir eksploataciją toliau vykdys „Hidrostatyba“.

Kompanija „Hidrostatyba“ dar 2006 metais laimėjo Kauno miesto savivaldybės skelbtą konkursą ir pagal koncesijos sutartį pastatė 300 metrų ilgio estakadą virš geležinkelio bėgių, įrengė kelio pylimus ir nuovažas. Užbaigus šį projektą kauniečiai ir miesto svečiai gali lengviau pasiekti skirtingas miesto dalis ir centrą, nes taip buvo sujungtas M. K. Čiurlionio tiltas su Europos prospektu.

Praėjus dešimtmečiui, spalio pabaigoje, koncesijos sandorį tarp „Hidrostatybos“ ir Kauno miesto savivaldybės įsigijo investicijų valdymo bendrovės „Lords LB Asset Management“ valdomas fondas „Energy and Infrastructure SME Fund“. Pagal pasirašytą sutartį transporto mazgo priežiūros ir remonto darbus toliau vykdys „Hidrostatyba“.

Iki 2031 metų „Hidrostatyba“ toliau lieka laiduojančia įmone ir užtikrina tinkamą koncesijos sutarties vykdymą visą galiojimo laiką bei leidžia remtis savo finansiniais, techniniais ir profesiniais pajėgumais. Kaip pasakoja fondo, įsigijusio įmonę „Čiurlionio tiltas“, valdytojas Jaroslavas Neverovičius, tai yra pirmoji tokia fondo investicija į viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerystės projektą.

„Sprendimą dėl šios ilgalaikės investicijos priėmėme įsitikinę, kad tai yra vienas sėkmingiausių projektų, kuomet privatus kapitalas įdarbintas kuriant viešąją infrastruktūrą. Suprantame, kad viešojo ir privačiojo kapitalo partnerystės svarba mažėjant ES finansavimui gali jau netolimoje ateityje gerokai išaugti. Todėl jau dabar siūlome viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės projektų finansavimą visuose jų įgyvendinimo etapuose – ar teikiant pasiūlymus kartu su strateginiais partneriais naujiems projektams, ar vystytojams pasitraukiant iš projektų. Džiaugiamės, kad pirma mūsų tokia investicija Kaune – senų tradicijų, mokslo ir augančių galimybių verslui mieste“, – sako J. Neverovičius.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas džiaugiasi, kad tokio tipo partnerystė jau prisidėjo prie Kauno, kaip patogaus miesto, kūrimo.

„Visame pasaulyje įprasta, kad prie didelių miesto projektų prisijungia privatūs investuotojai. Taip tikrai palengvinama miesto užduotis kurti patogią infrastruktūrą“, – pasakojo G. Petrauskas.

Anot „Hidrostatybos“ generalinio direktoriaus Igno Daunio, sandoris su „Energy and Infrastructure SME Fund“ bendrovei leido išgryninti savo veiklą ir koncentruotis į savo prioritetines sritis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video