Top Baneris

Pasaulinio garso architektui įteiktas Lietuvos Respublikos pasas

2021 gruodžio 7 d.
Massimilianas-Fuksas
Massimilianas Fuksas.
Pasidalykite straipsniu

Pirmadienį Lietuvos ambasadoje Romoje, Italijoje, vykusioje iškilmingoje ceremonijoje vienam žymiausių architektų pasaulyje Massimilianui Fuksui buvo įteiktas Lietuvos Respublikos pasas.

„Nuostabu, kad tokie didūs asmenys, kaip jūs, didžiuojasi savo lietuviška kilme. Atkurdami jūsų Lietuvos Respublikos pilietybę, šiandien dar vienu žingsneliu priartėjame prie istorinio teisingumo“, – savo sveikinime pažymėjo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, kreipęsis į M. Fuksą nuotoliniu būdu. 

Lietuvos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius pasveikino M. Fuksą, sakydamas, kad „kiekvieną kartą atkurdami Lietuvos pilietybę dėl mūsų valstybės okupacijų ją praradusiems piliečiams, mes tarsi dedame dar vieną akmenėlį į didelę ir spalvotą mozaiką, kuri vadinasi Lietuvos  istorija. Didelė garbė dalyvauti šiame procese“.

Massimiliano Fuksas gimė 1944 metais Romoje, kauniečio Raimondo Fukso ir italės Tersilijos Fuksas šeimoje, kartu su žmona Doriana Fuksas vadovauja vienai iš stipriausių tarptautinių architektų kompanijų pasaulyje − „Studio Fuksas“. Kompanija per 40 veiklos metų išvystė novatorišką požiūrį, įgyvendindama daugiau kaip 600 architektūros projektų – nuo miestų intervencijų, oro uostų, muziejų, muzikos erdvių, kultūros ir konferencijų centrų bei biurų, iki inovatyvaus interjero, dizaino ir juvelyrikos kolekcijų.

M. Fuksui įteiktas aukščiausias Italijos Respublikos apdovanojimas už nuopelnus – Didžiojo kavalieriaus kryžiaus ordinas, Prancūzijos garbės medalis, Didysis Prancūzijos architektūros prizas, jam suteikta Karališkojo Anglijos architektų instituto ir Amerikos architektų instituto garbės narystė, jis taip pat yra Lietuvos architektų sąjungos garbės narys. M. Fuksas save pristato kaip „patrakusį lietuvį, gimusį Romoje“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video