Top Baneris

PAROC sprendimai „Aeronamuose“

2018 kovo 6 d.
aero namai paroc 0
UAB „Citus“ vystomas „Aeronamų“ projektas Kaune.
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto rinkai neseniai pristatytas pirmasis Lietuvoje ir visose Baltijos šalyse inovacijų projektas „Aeronamai“. Jis vystomas šalia vieno seniausių Europoje S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo Kaune, jame įsikurs aviacijos entuziastai, kurie turi savo lėktuvus. Projekte pristatomos technologinės ir socialinės inovacijos yra orientuotos į ateities tendencijų formavimą ir edukaciją apie jas: „Aeronamai“ bus atviri visuomenei, NT rinkos specialistams, žiniasklaidai.

„Aeronamai“ taps pirmuoju statiniu Lietuvoje, sertifikuotu Vokietijos ne tik „Passivhaus“ institute, bet ir turinčiu aukščiausią A++ energinio efektyvumo klasę. Planuojama, kad „Aeronamai“ taip pat bus ir pirmasis visiškai energiškai nepriklausomas būstas rinkoje: eksploatacinius šildymo, vėsinimo, vėdinimo ir elektros energijos šioms funkcijoms poreikius pilnai užtikrins įdiegta geoterminė sistema bei galinga saulės energijos jėgainė. Planuojama, kurios galios turėtų pakakti ne tik pastato eksploatacijai, bet ir vidutinėms gyventojų kasdienėms reikmėms.

aero namai paroc 2

Įgyvendinant „Aeronamų“ projektą buvo panaudoti kompanijos PAROC sprendimai šiltinimui ir izoliavimui. PAROC sukūrė visą eilę šiltinimo sprendimų ir mazgų A, A+ ir A++ pastatams, kuriuose yra numatyti atitinkamai klasei reikalingi šilumos izoliacijos storiai, sukonstruoti mazgai, išspręsti šiluminių tiltelių minimizavimo ir sandarumo klausimai. Jie pasirinkti dėl savo patikimumo, ilgaamžiškumo ir puikių izoliacinių savybių. Akmens vata yra ne tik efektyvi šilumos izoliacija, ji yra nedegi, laidi vandens garams, puiki garso izoliacija ir ilgaamžė. Pati akmens vatos kilmė jau apibrėžia ženklią dalį jos privalumų.

„Aeronamų“ sienų laikančiajai konstrukcijai buvo pasirinktas mūras. Mūro sienos jau senų laikų buvo siejamos su saugumu, patikimumu ir ilgaamžiškumu. Šiandien, norėdami, kad mūro siena atitiktų būtent tokias savybes – reiktų aptarti ne tik iš ko mūryti, bet ir kaip teisingai apšiltinti, kokią apdailą panaudoti.

Medžiagos degumo savybės priklauso nuo žaliavos, iš kurios gaminama medžiaga. Keramikos, silikato, akyto betono ar keramzitbetonio mūro sienos yra iš nedegių plytų ar blokelių, tad jos yra nedegios ir atitinka A1 degumo klasę. Kai sienos apšiltinamos degiomis medžiagomis, jos yra klasifikuojamos kaip B s-1 d0 ar net žemesne gaisrine klase. Todėl norint, kad ir apšiltinta mūro siena atitiktų saugiausią ugnies požiūriu A1 klasę, reikia rinktis nedegią šilumos izoliaciją bei nedegias sienos apdailos medžiagas.

aero namai paroc 3

PAROC akmens vatai, kuri gaminama iš nedegios žaliavos – uolienų – yra būdinga itin aukšta (apie 1000 °C) lydymosi temperatūra. Dauguma PAROC akmens vatos gaminių, nepadengtų jokia danga, yra priskiriami saugiausiai A1 degumo klasei. Akmens vata ilgiau saugo pastato konstrukcijas nuo ugnies poveikio, todėl ja rekomenduojama apšiltinti net ir tokias konstrukcijas, kurioms taikomi itin griežti priešgaisriniai reikalavimai.

„Aeronamų“ sienos konstrukcija – tai vėdinamos sienos konstrukcija. Šilumos izoliacijai panaudotos universalios „PAROC eXtra“ plokštės, o apsaugai vėjo naudotos „PAROC Cortex“ plokštės. Nedegios, vandens garams laidžios, efektyvios ir ilgaamžės plokštės yra puikus pasirinkimas vėdinamos sienos konstrukcijai šiltinti. „PAROC Cortex“ plokščių siūlės, pastato kampai, cokolis ir angokraščiai buvo užsandarinti specialiomis juostomis.

„Aeronamuose“ buvo pritaikyti tiek šlaitinio, tiek ir plokščiojo stogo šiltinimo sprendimai. Šlaitinio stogo šiltinimui buvo naudojamos „PAROC eXtra“ plokštės. Plokščiųjų stogų įrengimas iš principo skiriasi nuo šlaitinio stogo. Čia reikia naudoti tokias plokštes, kurios gali atlaikyti apkrovas, kadangi tiek statybos, tiek ir eksploatacijos metu tenka po tokį stogą vaikščioti. Todėl buvo pasirinktos naujos, apkrovą laikančios, nedegios, vandens garams laidžios vertikaliai orientuoto plaušo plokštės „PAROC ROL 30“. Ant viršaus įrengiamas viršutinis akmens vatos izoliacijos sluoksnis iš „PAROC ROB 80“, o tiesiai ant jo montuojama hidroizoliacinė stogo danga.

aero namai paroc 4 1

Tarpaukštinių perdangų garso izoliavimui „Aeronamuose“ buvo pritaikytas sprendinys su specialiomis smūgio garsą izoliuojančiomis plokštėmis „PAROC SSB 1“.

Garažo perdangą būtina apšiltinti, todėl iš viršaus buvo klojamos „PAROC SSB 1“ plokštės, o iš garažo pusės perdanga buvo apklijuota „PAROC CGL 20cy“ akmens vatos plokštėmis. Šių plokščių paviršius yra specialiai paruoštas, kad jas telieka nudažyti, o prie perdangos jos yra tik klijuojamos ir nereikia jokio papildomo mechaninio tvirtinimo. Estetiškai patrauklios „PAROC CGL 20cy“ plokštės puikiai sulaiko šilumą, slopina garsą bei apsaugo perdangą nuo išorinių veiksnių, pavyzdžiui, ugnies.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video