Top Baneris

„PAROC Built-on™“ – naujas sprendimas fasadams

2014 vasario 16 d.
Pasidalykite straipsniu

PAROC kompanija pateikė naujų sprendimų fasadams iš daugiasluoksnių, vadinamųjų kompozicinių „sandwich“ tipo plokščių. „PAROC Built-on™“ – tai toks fasadų įrengimo būdas, kai ant kompozicinių plokščių montuojama pasirinkta apdailos danga. „PAROC Built-on™“ sistemoje galima naudoti įvairiausias apdailos medžiagas: nuo keraminių plytelių, stiklo, medienos iki plieno lakštų ar plytų.

Kompozicinės PAROC plokštės yra itin tvirtos. Jos gali išlaikyti iki 45 kilogramų svorį vienam kvadratiniam metrui, kai apdaila montuojama fiksuojant tiesiogiai prie kompozicinės plokštės paviršiaus. Šios plokštės yra nedegios, tad užtikrina ne tik pastato atitvarų tvirtumą, ilgaamžiškumą, bet ir priešgaisrinį saugumą.

Atlikus tam tikrus skaičiavimus, „PAROC Built-on™“ sistemą galima pritaikyti ir senų pastatų renovacijai. Ši unikali sistema gali būti naudojama ir mažaaukštėje statyboje, statant individualiuosius gyvenamuosius namus ar visuomeninės paskirties pastatus. Naudojant PAROC kompozicines plokštes suprojektuoti karkasiniai statiniai statomi itin greitai ir racionaliai.

Vienas pirmųjų objektų, kur buvo pritaikyta „PAROC Built-on™“ sistema – automobilių nuomos kompanijos „Europcar“ pastatas netoli Suomijos sostinės Helsinkio. „Projektuodami šį pastatą siekėme išskirti jį iš šioje teritorijoje dominuojančių tradicinių statinių. PAROC kompozicinės plokštės leido mums kokybiškai įrengti ilgą ir gana aukštą fasadą. Plokščių sujungimai beveik nematomi“, – sakė „Europcar“ pastatą projektavęs architektas Pave Mikkonenas iš architektų biuro „Archeus LTD“.

Anot architekto, PAROC kompozicinių plokščių sistema tinka dideliems paviršiams, o didesnis jų tvirtumas leidžia prie plokščių montuoti papildomus apdailos elementus. Išvaizdą ar spalvų paletę, kad ir vėliau, atsiradus poreikiui, galima lengvai pakeisti.

Modernaus pastato užsakovas, „Inerrent Oy – Europcar“ valdybos pirmininkas Matti Holopainenas, pasakojo, kad architektams buvo suformuluota užduotis ne tik siekti pastato energinio efektyvumo, racionalaus planavimo, bet ir atspindėti „Europcar“ kompanijai būdingą estetiką. „Norėjome planavimo proceso metu įtraukti savo ilgametę patirtį automobilių nuomos srityje ir tipiškus poreikius. Mūsų tikslas – sukurti vizualiai įdomų pastatą, kuris būtų lengvai atpažįstamas. Manau, mums pasisekė, nes iš klientų išgirdome nemažai palankių atsiliepimų“, – sakė M. Holopainenas.

„Europcar“ pastatą Helsinkyje statė kompanija „YIT Rakennus Ltd“. Šios bendrovės darbuotojai su PAROC kompozicinėmis plokštėmis yra susidūrę ne vienoje statybvietėje, iš tokių plokščių yra statę visuomeninės, prekybinės ir pramoninės paskirties pastatus. Vienas pagrindinių privalumų dirbant su kompozicinėmis PAROC plokštėmis yra statybų sparta ir trumpas statybos laikas. „YIT Rakennus Ltd“ statybos darbų vadovas Veikko Kokko pastebi, kad statyba naudojant surenkamas, kruopščiai pagamintas ir idealių matmenų kompozicines plokštes vyksta greitai bei preciziškai. „Atsižvelgiant į greitą montavimą, oro sąlygos neturėjo jokios įtakos statybos procesams. Nors grafikas buvo įtemptas, nebuvo jokių vėlavimų – statybos darbus sugebėjome baigti laiku“, – sakė jis.

www.paroc.lt


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video