Top Baneris

„Pantone“ įvardino 2023 metų spalvą: pasirinkta ryški ir optimistinė

2022 gruodžio 16 d.
viva magenta pantone colour year 2023 dezeen 2364 col 12 1704x1136 1
Pasidalykite straipsniu

Kasmetinis „Pantone“ metų spalvos paskelbimas sulaukia milžiniško susidomėjimo visame pasaulyje. Vyrauja nuomonė, kad būtent „Pantone“ įžvalgos atspindi mados, interjero ir grožio industrijoje vyraujančias tendencijas ir laikmečio pasaulines aktualijas.

Metų spalvą skelbia „Pantone“ spalvos institutas („Pantone Color Institute“), užsiimantis stiliaus ir dizaino tendencijų tyrimais, analize ir prognozavimu.

2023 metų spalva paskelbta „Viva Magenta 18-1750“. Tai ryški, dinamiška rausva spalva, pasižyminti violetiniais atspalviais.

Pasak „Pantone“, toks 2023 metų spalvos pasirinkimas atspindi maištingą laikmečio dvasią ir po koronaviruso pandemijos atsinaujinusį susidomėjimą kūrybiniais eksperimentais.

Pasak instituto atstovų, ši energinga spalva yra paplitusi gamtoje, ji simbolizuja stiprybę ir drąsą, o spalvos intensyvumas pulsuoja optimizmu. „Viva Magenta“ ne tik pati yra galinga, bet ir suteikia galių ją pritaikantiems, ji skatina saviraiškos laisvę ir drąsina nebijoti eksperimentų, pokyčių, naujovių. Tai maištinga ir įžūli spalva, perteikianti troškimą gyventi ir kviečianti švęsti gyvenimą.

Pasak „Pantone“ spalvos instituto vykdančiosios direktorės Leatrice Eiseman, šiame technologijų amžiuje įkvėpimo siekiame semtis iš gamtos ir to, kas tikra, o „PANTONE 18-1750 Viva Magenta“ yra viena ryškiausių ir stipriausių spalvų pasaulyje. „Ji yra ryžtinga, bet ne agresyvi – vadiname ją kumščiu aksominėje pirštinėje”, – sakė Laurie Pressman.

„Pantone“ spalvos instituto tyrimų duomenimis, purpurinės rausvos spalvos jau yra populiarios tarp mados ir grožio atstovų. Tikimasi, kad ši spalva išpopuliarės ir interjero pasaulyje.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video