Top Baneris

„Pantone“ 2024 metų spalva kviečia atsigręžti į save ir sušildyti erdvę

2023 gruodžio 13 d.
pantone coy2024 wallpaper download warmfuzzyroom 1366x768 1
Švarus persikų tonas turi vintažinį prieskonį, kuris itin dera modernioje aplinkoje. „Pantone“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

PANTONE 13-1023 „Peach Fuzz“ paskelbta 2024-ųjų metų spalva. Tai aksomiškai gaivi persiko spalva, kuri, kaip sako spalvų instituto atstovai, „praturtina širdį, protą ir kūną“.

Subtiliai jausminga PANTONE 13-1023 „Peach Fuzz“ suteikia švelnumo jausmą, perteikia rūpestingumo ir dalijimosi, bendruomeniškumo ir bendradarbiavimo žinią. Šiltas ir jaukus atspalvis išryškina norą būti su kitais arba pasimėgauti tylos akimirka. Atspalvis, sumišęs tarp rožinės ir oranžinės spalvos, „įkvepia, sužadina ramybės atmosferą, suteikia erdvę būti, jausti ir klestėti“. 

Interjero specialistai rekomenduojama rinktis šią metų spalvą siekiant rasti vidinę ramybę. Švarus persikų tonas turi vintažinį prieskonį, kuris itin dera modernioje aplinkoje.

persikine spalva interjere
„Peach Fuzz“ atspalvis, sumišęs tarp rožinės ir oranžinės spalvos, „įkvepia, sužadina ramybės atmosferą, suteikia erdvę būti, jausti ir klestėti“. Unsplash nuotr.

Kodėl „Peach Fuzz“ buvo išrinkta 2024 m. „Pantone“ metų spalva?

Šiuo metu, kai daugelyje mūsų gyvenimo aspektų kyla neramumų, empatijos ir užuojautos reikia vis daugiau, sako instituto atstovai. „Primename, kokia gyvybiškai svarbi visaverčio gyvenimo dalis yra gera sveikata, ištvermė ir mėgavimasis. Kad pasaulyje, kuriame dažnai akcentuojamas produktyvumas ir išoriniai pasiekimai, labai svarbu svarbu puoselėti savo vidų ir rasti atokvėpį.

pantone coy2024 wallpaper download fuzzfactor 1366x768 1

Didžiausią dėmesį skirkime sveikatai ir gerovei – tiek psichinei, tiek fizinei, ir branginkime tai, kas ypatinga – šilumą ir komfortą leidžiant laiką su draugais ir šeima, arba tiesiog skiriant laiko sau“, – ragina „Pantone“ institutas, 25-ą kartą skelbiantis metų spalvą ir su ja susietą žinutę. 

persikine spalva interjere
„Pantone“ institutas 25-ą kartą paskelbė metų spalvą ir su ja susietą žinutę. Unsplash nuotr.

„Rinkome spalvą, kuri simbolizuotų dėmesį bendruomenėms ir susitelkimo su kitais svarbą. 2024 m. „Pantone“ metų spalva turėjo išreikšti mūsų norą būti šalia tų, kuriuos mylime, ir džiaugsmą, kurį patiriame gilindamiesi į save ar tiesiog mėgaudamiesi tylos akimirka vieni. Tai turėjo būti spalva, kurios šiltumas būtų lyg apkabinimas ir perteiktų užuojautos ir empatijos žinią“, – rašo „Pantone“ spalvų specialistai.

pantone metu spalva 2024
Persikų atspalvis gali pasitarnauti kaip akcentas. Tai gali būti tapetai, tekstilė, meno kūriniai arba plakatai, netgi gėlių žiedai arba augalų lapai. Unsplash nuotr.

Kaip ir su kuo derinti interjere persikų spalvą?

„Minkštas“ „Peach Fuzz“ atspalvis namų interjere sukurs jaukią atmosferą. Taip nudažytos sienos, namų dekoro detalės ar akcentai suteiks šilumos. Ši raminanti spalva puikiai įsilies į tamsių spalvų interjerą.

Persikų atspalvis gali pasitarnauti kaip akcentas – tiek didelio, tiek smulkaus formato raštuose. Tai gali būti tapetai, tekstilė, meno kūriniai arba plakatai, netgi gėlių žiedai arba augalų lapai. Renkantis vienspalvę tekstilę, derėtų ieškoti persikinių tekstūruotų audinių, pavyzdžiui, buklė ar išskirtinio audimo. 

Jei namuose jau turite terakotos spalvos elementų, persikas praturtins ją. Tai klasikinis, bet nenuobodus derinys. Taip pat auksas, pavyzdžiui, paveikslo rėmai, žaviai derės šalia persiko atspalvio. Daugelis žalios, melsvos, violetinės atspalviai taip pat vertinami kaip harmoningi deriniai su persiko spalva.

Persikinė spalva praturtina tamsius kambarius, kur nėra langų arba trūksta natūralios šviesos. Valgomajame, kuriame įprastai mažiau tekstūrų, persikinės spalvos motyvai įneš jaukumo ir sušildys erdvę.

patone metu spalva 2024.4
Idėjos, kaip derinti metų spalvą.

Parengė Deimantė Bagdanavičienė pagal „Pantone“ spalvų insituto ir elledecor.com medžiagą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video