Top Baneris

Panevėžys skelbia Stasio Eidrigevičiaus menų centro konkursą

2018 kovo 12 d.
Stasio Eidrigevičiaus menų centras
Pasidalykite straipsniu

Po intensyvių pasiruošimo darbų skelbiamos nekantriai laukto, nacionalinės reikšmės kultūrinio objekto – Stasio Eidrigevičiaus menų centro projektavimo paslaugų ir projekto vykdymo priežiūros pirkimo sąlygos.

Pasaulinio garso menininko Stasio Eidrigevičiaus menų centras – rimtas kultūros taškas „Via Baltica“ ir „Rail Baltica“ jungtyje galintis išvystyti naują kultūrinį pagreitį ir daryti įtaką esamų kultūros įstaigų perėjimui į aukštesnį lygį. Jo tikslas – kuo didesnė kultūros įtaka žmonių gyvenimui, nepaliekant abejingų ir sukrečiant originalumu bei išskirtinumu.

Stasio Eidrigevičiaus menų centras anot Panevėžio miesto vyr. architektės Daivos Gasiūnienės, tai ne tik ekspozicijų erdvės. Centro tikslas tapti kultūriniu tašku traukiančiu tiek vietos bendruomenę tiek gyventojus iš visos Lietuvos bei Stasio kūrybos gerbėjus iš viso pasaulio. Menų centras taps svarbia ir šiuolaikiška miesto kultūrinės edukacijos patirčių vieta.

Stasio Eidrigevičiaus menų centro Panevėžyje techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų tarptautiniu pirkimu kviečiama teikti architektūrinės idėjos ir projektavimo kainos pagrindu paremtus pasiūlymus. Pirkimo objektas – dviejų etapų (esamo) „Garso“ kino teatro rekonstrukcija ir praplėtimas, viešosios erdvės sutvarkymas, transformuojant jas į Stasio Eidrigevičiaus menų centrą. Menų centro projekto įgyvendinimas planuojamas dviem etapais, skiriant 10 milijonų eurų biudžetą (po 5 mln. eurų kiekvienam iš etapų).

Pasiūlymų pateikimo terminas: 2018 m. balandžio 30 d. 13.30 val.

„Mąstant apie būsimojo Stasio Eidrigevičiaus menų centro pastato formą, visų pirma, norėtųsi, kad tai būtų įvykis Lietuvos architektūroje, ir ne tik. Matau šį statinį iš tolo, važiuojant į Panevėžį iš Vilniaus ar Kauno, iš Šiaulių, iš Rygos. Statinys kaip ženklas, kaip simbolis. <…> Būtent svarbus žodis – NETIKĖTUMAS. Pastaruoju metu sekmadienio rytais žiūriu brolių Grimų pasakas LRT televizijos eteryje. Kokios jos sugestyvios, aktualios. Kiek ten išminties. Tikras įkvėpimo šaltinis. Kažkas atsiveria, pakyla, eina. Begalinė fantazija ir paprastumas. Logika. Taigi trys priesakai – fantazija, paprastumas, logika“, apie menų centrą pasakoja S. Eidrigevičius.

Panevėžio miesto istorinės dalies nuotrauka iš paukščio skrydžio. Dienraštis „Sekundė" (2014).

Pirkimo pasiūlymus vertins kompetentinga ekspertinė komisija sudaryta iš Panevėžio miesto savivaldybės atstovų, menininko Stasio Eidrigevičiaus, žinomų Lietuvos ir užsienio architektų:

Pirkimo ekspertinė komisija:

1. Rimantas Pauža – architektas, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius.
2. Daiva Gasiūnienė – architektė, Panevėžio miesto savivaldybės vyriausioji architektė.
3. Stasys Eidrigevičius – menininkas, multifunkcionalistas.
4. Audrius Ambrasas – architektas, Ambraso architektų biuro vadovas, Nacionalinės premijos laureatas.
5. Lukas Rekevičius – architektas, architektūros biuro „Aketuri architektai“ bendrakūrėjas.
6. Stanislawas Denko (Lenkija) – architektas, biuro „Wizja“ įkūrėjas.
7. Johan de Wachter (Olandija) – architektas, biuro Johan de Wachter architects įkūrėjas.

Recenzentai:

1. Audrys Karalius – architektas, architektūros kritikas, architektūrinio naujienų portalo „pilotas.lt“ steigėjas ir redaktorius.
2. Lolita Jablonskienė – dailėtyrininkė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė.

Visą informaciją susijusią su pirkimu galima rasti: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt

Papildoma informacija skelbiama internetiniame puslapyje: www.semc.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video