Top Baneris

Panevėžys skelbia naują baseino rangos darbų konkursą

2021 spalio 25 d.
panevėžio baseinas d11
HEIMA vizual.
Pasidalykite straipsniu

Panevėžio miesto savivaldybė jau antrą kartą skelbia rangos darbų viešojo pirkimo konkursą „Aukštaitijos“ sporto rūmų rekonstrukcijai – baseino statybai.

Pakartotinį rangos darbų konkursą tenka skelbti, nes vasarą įvykęs konkursas nedavė rezultatų. Tada gauti du pasiūlymai, bet kainos projektuose buvo ženkliai didesnės, nei yra numatyta.

Turės daugiau laiko

Panevėžio miesto savivaldybės  projektų vadovas Tadas Stanikūnas sako, kad pakartotinis rangos darbų konkursas rengiamas neatsitiktinai.

„Pasibaigus pirmajam konkursui, skelbti antrą tam, kad skelbti, nematėme realios prasmės. Net, jeigu ir būtume skelbę antrą konkursą vasarą, rudenį jau būtume turėję pasiūlymus, tačiau žiemą statybos darbai vis tiek negalėtų vykti“, – paaiškino T. Stanikūnas ir tęsė: „Nusprendėme konkursą organizuoti spalį, kad pasiūlymų pateikimų terminas būtų gruodžio pradžioje. Be to, vasarą ir rudenį statybų bendrovės dažniausiai turi daug degančių darbų, kuriuos reikia užbaigti, dabar rangovai galės daugiau laiko skirti įsigilinimui, paieškoms ir skaičiavimui“.

T. Stanikūnas teigia, kad dabartinis planas nėra blogas ir reikia tikėtis, jog jis pavyks ir jau kitąmet prasidės didžioji pastato rekonstrukcija.

„Techninis projektas jau parengtas, gautas jam statybą leidžiantis dokumentas, dabar užduotis –  išsiaiškinti, kas taps statybų rangovais“, – sakė T. Stanikūnas.

panevėžio baseinas d11

Statybos – pavasarį

Anot projektų vadovo, neberealu, kad statybos prasidėtų šiemet. Greičiausiai jos galėtų būti pradėtos įgyvendinti kitų metų pavasarį ir tai, atsižvelgiant į oro sąlygas.

Paklaustas, ar yra numatyta preliminari data, kada pastato rekonstrukcija ir baseino statybos turėtų būti baigtos, T. Stanikūnas sakė: „Tai tikrai ne vienerių metų projektas. Iš esmės net rangos pirkimo metu, planuojame, kad tai būtų trejų metų statybos su galimybe darbus prasitęsti dar du kartus po metus. Vis tik objektas yra specifinis. Be to, šiai dienai pasaulinė situacija neprognozuojama, todėl tikrai nesinori sutartyje įsirašyti tokių punktų, kad būtinai viskas turi vykti taip ir ne kitaip. Atsiradus rangovams, visos šalys turės lanksčiai bendradarbiauti, kad pasiekti geriausių rezultatų”.

Anot T. Stanikūno kiek tiksliai reikės lėšų pastato rekonstrukcijai – baseino statybai, paaiškės atsiradus rangovui. Preliminariai šiam projektui reikės apie 15 mln. eurų.

panevezio baseinas aukštaitija

Kompleksas pasikeis iš esmės

Praėjusių metų kovą Panevėžio miesto savivaldybė ir studija „Heima“ pasirašė sutartį dėl techninio projekto paregimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų „Panevėžio daugiafunkcinio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rekonstravimas.

Kompleksas bus rekonstruojamas iš esmės – keičiamas stogas, apšiltinamas fasadas, įrengiamos lifto šachtos, atnaujinama šildymo, elektros sistemos, vandentiekis, kanalizacija, įdiegiama apsaugos ir priešgaisrinė sistemos. Projektuojant pastatą buvo įvertinti neįgaliųjų poreikiai, todėl jie nevaržomi galės patekti į visus aukštus naujai įrengtu liftu.

Įgyvendinant projektą bus atnaujinama ir infrastruktūra – modernizuojamas apšvietimas, atnaujinami želdynai, įrengta virš 100 vietų automobilių stovėjimo aikštelė su 6 neįgaliesiems skirtomis vietomis, 40 dviračių parkavimo vietų, 2 elektromobiliams skirtomis aikštelėmis.

panevėžio baseinas d11

Svarbus ir reikalingas

Rekonstravus „Aukštaitiją“ bus įrengtas ir Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus atitinkantis 50 m ilgio 10 takų modernus baseinas. Senąjį 25 metrų 4 takelių baseiną numatyta rekonstruoti. Jį planuojama atnaujinti, kad veiktų kompleksiškai su naujuoju.

Čia atsiras SPA zona, sporto salės, kineziterapijos kambariai, kavinė su vaizdu į baseiną, kuri vasarą galėtų plėstis į lauką, sporto salės, personalo ir kitos patalpos. Numatyti persirengimo kambariai, daugiau kaip 600 vietų žiūrovų tribūnos. Studija „Heima“ kurdama baseino idėją siekė, kad tarp dviejų pastatų (sporto rūmų ir ledo arenos) įsiterpsiantis statinys būtų dinamiškas, būtų daug natūralios šviesos.

„Mūsų plaukikai jau ne vienerius metus garsina Lietuvą pasaulyje, miesto vaikai noriai lanko plaukimo užsiėmimus, laisvalaikį baseine leidžia daug panevėžiečių – akivaizdu, kad naujas baseinas miestui yra svarbus ir reikalingas. Todėl džiugu, kad savivaldybės siekis jį pastatyti įgauna pagreitį. Naujasis baseinas bus tinkamas organizuoti tarptautinio lygmens varžybas, skatinti sveikesnę ir aktyvesnę miesto bendruomenės gyvenseną“, – sakė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

jusu panevezys

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video