Top Baneris

Panevėžys ruošiasi gaivinti Senvagės ir Skaistakalnio parkus

2016 lapkričio 19 d.
Pasidalykite straipsniu

Panevėžys ruošiasi pokyčiams – skelbia miestui svarbių Senvagės ir Skaistakalnio parkų su prieigomis kompleksinio sutvarkymo projektinių pasiūlymų konkursą.

Miesto valdžia tikisi išsirinkti verčiausią projektą, kuriuo remiantis būtų rengiami šios teritorijos sklypų sutvarkymo techniniai darbo projektai.

Senvagės parkas su prieigomis – maždaug 10 hektarų ploto parkas Panevėžio miesto centrinėje dalyje. Tai – labiausiai Aukštaitijos sostinę reprezentuojanti žalioji erdvė ir vienas iš didžiausių centrinių miesto želdynų su vandens telkiniu. Tiesa, šiandien ši kažkada gyvybingiausia buvusi miesto dalis yra pasenusi, reikalauja rekonstrukcijos, naujo požiūrio į erdves.

Skaistakalnio parkas su prieigomis sudaro apie 32 hektarus. Tai – istorinis parkas, labiau nutolęs nuo aktyvaus miesto centro, tačiau labai svarbi jungtis mieste.

Skaistakalnio parko teritorijoje yra saugomas objektas – Juozo Čerkeso-Besparnio sodyba (vadinama „Pragiedrulių sodyba“). Tai – dvarelio tipo gyvenamasis namas, statytas 1926 metais. Sodyba, nors ir įrašyta į vietinį kultūros paveldo registrą kaip turinti architektūrinę, istorinę ir kultūrinę vertę, nyksta. Įgriuvus pastato stogui, statinys iš dalies konservuotas.

Architektūrinė koncepcija rengiama visai teritorijai bendrai, vėliau techninis darbo projektas, projekto vykdymo priežiūra ir statybą leidžiantys dokumentai bus rengiami ir išduodami atskirai 3 objektams.

panevezys parkai tvarkyba 3

Architektams keliama užduotis – atspindėti miestovaizdžio specifiką, esamą užstatymą, įvairių objektų struktūrą ir svarbą, inžinerines komunikacijas, transporto jungtis ir t. t. Panevėžio miesto apibrėžtos centrinės dalies atžvilgiu.

Konkurso sąlygose įvardytos konkrečios techninių darbo projektų parengimo ir statinių projektų vykdymo priežiūros paslaugų kainos: Senvagės parko – 120 000 eurų, Skaistakalnio parko – 80 000 eurų, J. Čerkeso-Besparnio sodybos pastato ir teritorijos – 80 000 eurų.

panevezys parkai tvarkyba 1Numatytos ir visų darbų sąmatinės vertės, kurios negali būti didesnės nei: Senvagės parko – 2 800 000 eurų, Skaistakalnio parko – 1 800 000 eurų, J. Čerkeso-Besparnio sodybos pastato ir teritorijos – 1 800 000 eurų.

Techninį darbo projektą laimėtojai įsipareigotų parengti per 7 mėnesius. Lėšų projektui įgyvendinti planuojama skirti iš Panevėžio miesto savivaldybės ir ES struktūrinių fondų lėšų.

Projekto pasiūlymas turi būti pateiktas iki 2017 m. sausio 23 d. 15 val. 00 min, atsiuntus jį paštu, per pasiuntinį ar asmeniškai – tiesiogiai atvykus šiuo adresu: Panevėžio miesto savivaldybės administracija, Laisvės a. 20, Panevėžys, Savivaldybės priimamasis, 3 darbo vieta.

Projekto konkurso laimėtojams bus skirtos piniginės premijos: pirmosios vietos laimėtojui – 5 000 eurų, antrosios vietos laimėtojui – 3 000 eurų, trečiosios vietos laimėtojui – 2 000 eurų.

Komisija pasiliko teisę neskirti pirmosios vietos, jeigu manys, kad pateikti projektai atitinka formalius reikalavimus, tačiau, atsižvelgiant į projekto konkurso dokumentuose nurodytus tikslus, perkančiajai organizacijai yra nepriimtini. Komisija gali neskirti pirmosios vietos, jei dalyvio pateikto pasiūlymo vidutinis įvertinimas yra mažesnis nei 7,00 balo.

Visa reikiama informacija: čia 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video