Top Baneris

Panevėžys nori realizuoti R. Paleko pasiūlytą centrinės miesto dalies konversijos idėją

2016 spalio 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Panevėžio miesto verslo taryba pritarė moderniai miesto centro konversijai. Nacionalinės premijos laureatas architektas Rolandas Palekas parengė visai naują autobusų stoties pastato ir aplinkos sutvarkymo miesto centre viziją.

Projektas parengtas bendrovės „Baltisches Haus“ iniciatyva. Panevėžiui siūloma esamą autobusų stotį sukeisti vietomis su vadinamuoju Alyvų parkeliu, o dabartinę asfaltbetonio aikštę paversti parku. Tokiu atveju žalioji zona persikeltų į teritorijos vidų, arčiau stoties pastato. Stoties peronas taptų skvero tęsiniu. Pasikeistų autobusų judėjimas, nes transporto srautai šlietųsi arčiau J. Basanavičiaus g. ir Savanorių a. pietinės dalies.

Vietoj automobilių stovėjimo aikštelės siūloma statyti kelių aukštų ažūrinį daugiafunkcį pastatą, kurio pirmame aukšte būtų paslaugų ir komercinės patalpos, o kituose aukštuose – apie 450 automobilių stovėjimo vietų aikštelė. Dabartinį stoties pastatą siūloma ne griauti, o rekonstruoti, daug dėmesio skirti pėsčiųjų ir dviračių zonoms.

„Šiuo metu autobusų stotis yra viena labiausiai apleistų miesto vietų. Tačiau ji gali ir turi tapti miesto vizitine kortele. Panevėžiečiams patiko parodoje „EXPO Aukštaitija“ pristatyta architekto R. Paleko idėja. Jai pritarė ir Verslo taryba, ir Panevėžio architektų ir urbanistikos ekspertų taryba. Vieno geriausių šių dienų Lietuvos architektų siūloma autobusų stoties ir prieigų sutvarkymo vizija ir jos įgyvendinimas – puikiausia galimybė miestui sukurti modernią, patogią ir patrauklią erdvę“, – sakė meras Rytis Račkauskas.

Panevėžio miesto savivaldybė artimiausiu metu ketina paskelbti autobusų stoties teritorijos ir Laisvės aikštės su prieigomis projekto konkursą. Tikimasi, kad ES lėšomis realizavus idėjas miesto centrinė dalis taps ne tik modernia, bet ir vientiso stilistinio įvaizdžio, teisingos urbanistikos ir aukštos architektūrinės estetikos oaze.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video