Top Baneris

Panevėžys kurs patrauklią rekreacinę erdvę

2017 gruodžio 20 d.
„Ekrano“ marios
Panevėžio savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Panevėžiečiai „Ekrano“ marių pakrantę ruošiasi pritaikyti laisvalaikio ir rekreacijos reikmėms – tam skirta beveik 1,6 mln. Eur ES ir valstybės biudžeto lėšų. Dar 129 tūkst. eurų prisidės pati savivaldybė.

„Ekrano“ marios – didžiausias mūsų miesto vandens telkinys. Deja, iki šiol taip ir nesulaukęs savo valandos – vis dar neturime bendruomenės lūkesčius, laisvalaikio ir poilsio poreikius atitinkančios infrastruktūros. Dabar ši problema bus išspręsta“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža.

Įgyvendinant projektą numatyta išvystyti teritoriją prie „Ekrano“ marių – pašalinti menkaverčius medžius, krūmus ir pasodinti naujų. Įrengti naujus ir atnaujinti esamus pėsčiųjų ir dviračių takus (dviračių trasą nuo Pajuostės plento tilto iki tilto per Nevėžį J. Biliūno gatvėje). Sutvarkyti ir atverti Nevėžio pakrantę, įrengiant maudykles, braidykles. Išvystyti ramaus ir aktyvaus poilsio, vandens pramogų infrastruktūrą (vaikų žaidimų, sporto, šunų vedžiojimo aikštelės, treniruokliai, prieplauka, valčių nuleidimo vieta ir pan.), patogų susisiekimą ir automobilių statymą. Įrengti apšvietimą ir mažosios architektūros elementus (šiukšlių dėžes, suoliukus, dviračių stovus ir kt.).

„Ekrano“ marių viešoji aplinka bus tvarkoma 2 etapais. Pirmojo rangos darbai turėtų prasidėti jau 2018 m. Tuo metu bus atnaujinama ir rengiama infrastruktūra daugiau kaip 3,5 km „Ekrano“ marių pakrantės ruože (nuo Pajuostės pl. tilto bei visu pėsčiųjų ir dviračių taku). Antruoju etapu darbai vyks teritorijoje, ribojamoje „Ekrano“ marių, Pajuostės pl., gyvenamųjų namų kvartalu ir J. Biliūno gatve. Statybos prasidėtų 2019 m.

Projektas „Teritorijos prie „Ekrano“ marių konversija, pritaikant ją aktyviam poilsiui, užimtumui ir vietos verslo skatinimui“ bus įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ priemonę „Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra“.

Panevėžio savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video