Top Baneris

Panevėžyje vėl planuojama atnaujinti Nepriklausomybės aikštę

2020 vasario 25 d.
nepriklausomybės aikštė
panevezys.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Panevėžio miesto savivaldybės pasirašė sutartį su AB „Statkorpas” atnaujinti dar vieną centro teritoriją – Nepriklausomybės aikštę su prieigomis. Įgyvendinant ES finansuojamą projektą bus atnaujinta aikštės erdvinė struktūra – atskirtos reprezentacinė (šalia Švč. Trejybės bažnyčios), judesio (pietinė pusė), muzikos (prie Muzikinio teatro), poilsio, augalų, sezoninės komercijos zonos.

Taip pat bus performuojami želdiniai, pakeista aikštės ir prieigų danga, rekonstruojami pėsčiųjų ir dviračių takai, keičiami mažosios architektūros elementai, apšvietimas, įrengiamas naujas grindinis fontanas su apšvietimu, lietaus nuotakynas, šalia J. Tilvyčio gatvės – automobilių stovėjimo aikštelė ir kt.

Skaičiuojama, kad bus sutvarkyta apie 29 000 kv. m miesto centrinės dalies teritorija. Rangos darbų vertė – beveik 2 mln. eur. Projektui įgyvendinti gauta 847,3 tūkst. eur ES fondų ir valstybės lėšų. Likusi dalis – Savivaldybės indėlis.

Planuojama darbų pabaiga – 2021 m. balandis. Esant būtinybei rangos sutartis gali būti pratęsta dar pusmečiui – iki 2021 m. spalio.

Finansavimas Nepriklausomybės aikštės atnaujinimui buvo skirtas dar 2017 metais, kuomet pinigų iš ES fondų skyrė Vidaus reikalų ministerija, tačiau darbai taip ir nebuvo pradėti.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video