Top Baneris

Panevėžyje prasidėjo unikalių namų senjorams statybos

2021 liepos 19 d.
panevezys seneliu namai
„Panprojektas“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Panevėžio senjorai greičiausiai jau kitų metų pavasarį įsikels į patogius namus, kurie bus statomi Savitiškio gatvėje.

Šioje vietoje statyboms jau paruoštas žemės sklypas, gautas leidimas statyboms, o statybų pradžią pažymėjo į žemę įkasta kapsulė. Ją įkasė Prancūzijos kompanijos „Opi Conseilo“ prezidentas Nicolai Kobliakov, projekto vadovas Aleksas Varna ir Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

Užuomazga prieš 3 metus

Aukštaitijos sostinė – pirmoji Lietuvoje, kur prasidės socialinės įstaigos statybos, o statinius projektavo panevėžietė architektė Elvyra Klimavičienė.

Projekto vadovas buvęs Panevėžio vicemeras A. Varna naujienų portalui JP aiškino, kad projekto užuomazga atsirado dar 2018 metais.

„Panevėžyje steigti senelių namus 2018 metais pasiūlė investuotojai iš Prancūzijos. Jų atstovai susitiko su Panevėžio vadovais ir aptarė tokio projekto galimybių. Panevėžio miesto savivaldybė ir Prancūzijos kompanija „Opi Conseilo“ beveik prieš trejus metus pasirašė protokolą – prancūzų planai kurti senjorų kvartalą. Jame senoliai gyvens pagal sukurtą JAV modelį – iki gyvenimo pabaigos puikiai aprūpinti“, – pristatinėjo projektą A. Varna ir teigė, kad unikalių namų statybos prasidės tuojau pat – tik užkasus kapsulę į žemę.

panevezio seneliu namai 1
„Panprojektas“ vizual.

Užmezgė ryšius

Pasak projekto vadovo, pirmieji gyventojai turėtų apsigyventi kitų metų kovo mėnesį.

„Iniciatyvą į Aukštaitijos sostinę atvesti investuotojus iš Europos parodė vienas iš miesto verslininkų Arūnas Žemaitis. Užmezgęs ryšius su užsienio kompanija, kuri vykdo senelių, šeimos namų statybas, A. Žemaitis pakvietė Prancūzijos kompanijos „Opi Conseilo“ prezidentą Nicolai Kobliakov“, – sakė A. Varna.

Centras Rygoje

Pasak pašnekovo, šis projektas vykdomas ne tik Lietuvoje.

„Prancūzai projektą vykdo ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje. Centras įsteigtas Latvijos sostinėje Rygoje. Latvijos sostinėje jau yra pastatyti 7 namai. Mūsų šalyje pirmiausia namai senjorams bus statomi Panevėžyje, o vėliau Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose. Aukštaitijos sostinėje bus pastatyti 15 vietos senjorų namai“, – pasakojo A. Varna ir teigė, kad iki 2027 metų prancūzai į projektą visoje Lietuvoje investuos per 20 mln. eurų ir sukurs namus, kuriuose galės senatvės laukti apie 700 senolių.

Patogu senjorams

Į Panevėžį Prancūzijos kompaniją perviliojęs verslininkas Arūnas Žemaitis džiaugėsi vykstančiomis statybomis.

„Tai bus unikalūs namai senjorams, kurie galės džiaugtis oria senatve. Pradžioje buvo norėta šiuos namus statyti Vilniuje, bet N. Kobliakov įrodžiau, kad tinkamiausia vieta – Panevėžys. Man labai patinka šių namų koncepcija – senjorams čia bus gyventi gera, patogu, o svarbiausia, jie jausis, kaip savo namuose“, – teigė A. Žemaitis.

Raimonda Mikučionytė

jp.lt

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video