Top Baneris

Panevėžyje pradedamas griauti „Garso“ kino teatras

2021 kovo 1 d.
garsas 2562
Kino teatras „Garsas“ (Panevėžio m. sav. nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Pirmadienį pradedami Panevėžio „Garso“ kino teatro pastato griovimo darbai ruošiantis vietoje jo statyti Stasio Eidrigevičiaus menų centrą, BNS patvirtino Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Griovimas atidėliotas apie mėnesį dėl visuomenininkų priešinimosi ir neaiškumų dėl paties menininko pozicijos.

„Nuo kovo 1-osios darbai vyksta pagal sutartį, taip, kaip pasirašyta su rangovu. Eidrigevičiaus yra sutikimas iš principo dalyvauti projekte, jis jį išrašęs. Aišku, tame sutikime jis nenori, kad jo vardas būtų naudojamas šiose rietenose, konfliktinėje situacijoje sprendžiant statybų klausimą, bet pačioje diskusijoje jis dalyvauja, manau, viskas turėtų būti gerai“, – sakė T. Jukna.

Anot jo, paruošiamieji darbai, t.y. griovimas, atliekų ir grunto išvežimas, turėtų trukti iki trijų mėnesių. Projekte numatyta išsaugoti senojo sovietmečiu statyto pastato fragmentus.

„Pradedant statybas, turi pirma viską išvežti. Kadangi yra požeminė aikštelė, bus dideli kiekiai ir grunto, tie darbai požeminiai yra imlūs laikui: išliejimas pamatų. Iki pilno išvežimo ir pamatų liejimo turėtų būti apie du-tris mėnesius“, – tvirtino T. Jukna.

Iniciatyvinė grupė „Išsaugoti Garsą“ protestais ir kreipimasis į teisėsaugos ir kitas institucijas siekė stabdyti pastato griovimą ir įrodyti, kad sprendimai statyti menų centrą yra neteisėti. Projektui priešinasi dalis miesto savivaldybės tarybos opozicijos, prieš kino teatro pastato griovimą yra pasisakiusi ir Valstybinė kultūros paveldo komisija.

Į diskusijas įsitraukė ir Kultūros ministerija, subūrusi darbo grupę dėl būsimo centro erdvių panaudojimo galimybes, joje dalyvauja savivaldybės, ministerijos vadovybė, meno ekspertai, S. Eidrigevičiaus atstovai.

Griaunamame pastate veikusiam „Garso“ kino centrui rastos laikinos nuomojamos patalpos miesto pakraštyje, netoli vienintelės likusios komercinio kino salės Panevėžyje. T. Jukna sako, kad patalpų pritaikymui bus skirta apie 100 tūkst. eurų, pagrindinę salę kinui tikimasi paruošti per mėnesį.

Numatoma, kad užbaigus naują pastatą, nekomercinis kinas grįš į kino salę 80-čiai žiūrovų, ji būtų įrengta šalia menų centro. Vėliau numatyta ir kita didesnė daugiafunkcinė erdvė, kurioje taip pat bus galima rodyti nekomercinį kiną, organizuoti kitus renginius.

S. Eidrigevičius, sutikdamas dalyvauti projekte, žadėjo suteikti savo vardą ir skirti dalį savo kolekcijos, tačiau vasarą pareiškė persigalvojęs, dėl to kilo abejonių, ar pavyks užsitikrinti apie 3 mln. eurų europinę paramą.

Anot T. Juknos, šiuo metu Centrinei projektų valdymo agentūrai yra pateikti visi paaiškinimai, kuriuos buvo prašoma pristatyti iki kovo vidurio, laukiama agentūros atsakymo.

apdaila

Pirmadienį po pietų Panevėžio savivaldybė išplatino pranešimą ir paneigė, jog vyksta pastato griovimo darbai. Nors pasirodė nuotraukos su demontuota fasado dalimi, savivaldybė tikina, jog fasado apdailos demontavimo darbus savo iniciatyva vykdė patys kino teatro darbuotojai.

„Žiniasklaidoje šiandien pasirodžiusi žinia, kad kino centras „Garsas“ yra griaunamas, nėra teisinga. Jokių konstruktyvo demontavimo darbų rangovas nevykdė, vyksta tik perkraustymo procesas. Jo metu buvo demontuota vidaus įranga, kino rodymo aparatūra, kabeliai, instaliacinės bei garsą slopinančios medžiagos, reikalingos įstaigos veiklai pratęsti. Dėl šios priežasties neišvengiamai demontuotos ir visa tai dengusios apdailos medžiagos.

Rangovas Panevėžio miesto savivaldybę informavo, kad pastarosiomis dienomis didelio dėmesio žiniasklaidoje sulaukusius fasado apdailos demontavimo darbus savo iniciatyva vykdė kino centro „Garsas“ darbuotojai“, – rašoma savivaldybės pranešime.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video