Top Baneris

Panevėžio statybos tresto objektuose – novatoriški sprendimai

2014 rugsėjo 7 d.
Pasidalykite straipsniu

Akcinė bendrovė Panevėžio statybos trestas, pasitelkęs savo geriausius specialistus, ilgametę statybos darbų ir projektų valdymo patirtį bei naujausias technologijas, šiais metais įgyvendina statybų projektus Panevėžio regione.

Gamyklos plėtra – nestabdant gamybos
Ne vieną didelį ir technologiškai sudėtingą objektą Panevėžyje jau pastačiusi bendrovė 2014 metų pavasarį sėkmingai užbaigė AB „Amilina“ krakmolo gamybos cecho, biokuro katilinės ir biokuro katilinės kuro saugyklų statybos darbus, kurie buvo pradėti 2012 metų rugpjūtį. Šiam objektui tresto projektavimo biuras „PST projektai“ atliko visus projektavimo darbus, parengė techninį ir darbo projektus.
Visi plėtros darbai Panevėžio statybos tresto darbuotojų buvo atliekami veikiančios gamyklos teritorijoje. Sudėtingų statinių darbai pradėti nuo biokuro katilinės statybos. Biokuro katilinės viduje sumontuotas 30 MW galios katilas, kuriame bus deginamas biokuras ir tokiu būdu išgaunama šiluma. Pastato aukštis – 23,3 metro. Katilinės pastatas yra karkasinio tipo, laikomosios statinio konstrukcijos ir denginys yra metaliniai, pagaminti iš plieno. Biokuro katilinės pastatas iškilo prie esamo kuro saugyklos komplekso, kurio aukštis – beveik 40 metrų.

Užduočiai įgyvendinti pasitelkė ilgametę patirtį
Kuro saugyklos įrengtos naudojant nestandartinius, retai Lietuvos statybos pramonėje taikomus technologinius sprendimus. Saugyklas sudaro du cilindro formos statiniai su požeminėmis transporto galerijomis. Kuro talpyklos bokštas susideda iš dviejų dalių: požeminės pastato dalies, kuri yra 5,3 metro gylio (transporto galerija), ir antžeminės dalies, kuri yra 26,6 metro aukščio.
Statybos darbai buvo vykdomi sudėtingu technologiniu procesu: antžeminė kuro talpyklos dalis įrengta iš monolitinės konstrukcijos, betonuota slenkamaisiais klojiniais, nepertraukiamu betonavimu. Vienos talpyklos betonavimo darbams atlikti reikėjo 6 parų. Kuro saugyklos skersmuo yra 18 metrų, aukštis – 22,6 metro, tūris – 5850 kubinių metrų, sienos storis siekia 0,3 metro.
Bendrovės „Amilina“ gamyklos teritorijoje pastatytas ir 21,55 metro aukščio vandens filtravimo pastatas bei vandens ruošimo priestatas. Jis yra 18,7 metro aukščio. Pagalbiniams pastatams įrengti sunaudota 1560 kubinių metrų betono, 220 tonų armatūros, 140 tonų metalo.
Panevėžio statybos trestas didžiuojasi galėdamas prisidėti prie bendrovės „Amilina“ gamyklos išplėtimo projektų. Kiekviena projekto dalis yra unikali ir sudėtinga, jai įgyvendinti buvo reikalinga ilgametė projektų valdymo patirtis.

Diegia taupiąją valdymo sistemą
Šiuo metu vykdomi UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ pastato Panevėžyje išplėtimo darbai. Tai moderniausia izoterminių kėbulų, priekabų ir puspriekabių gamykla Lietuvoje, taikanti LEAN sistemos metodus savo gamybos organizavimo procesuose.
Projektavimo biuras „PST projektai“ parengė priestato techninį ir darbo projektus. Objekto darbai pradėti 2013 metų spalio mėnesį, pabaiga numatyta šių metų rugsėjį. Prie veikiančio gamybos paskirties pastato pastatytas naujas 3000 kvadratinių metrų ploto priestatas, kuriame įrengti pokraniniai keliai, besiūlės betoninės grindys. Priestato statybai sunaudota apie 200 tonų metalo konstrukcijų. Įrengta 9800 kvadratinių metrų ploto trinkelių aikštelė.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video