Kultūros ministerija ir Finansų ministerija ragina Panevėžio savivaldybę atsakyti į kylančius esminius klausimus dėl Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC), turėsiančius lemtingos įtakos tolesnei šio projekto eigai, ir nesiimti jokių statybos darbų, kol nėra užtikrintas projekto finansavimas.
Įsibėgėjus diskusijoms dėl šio centro viešojoje erdvėje svarstyta, kad nepanaudojus numatytų lėšų SEMC projektui, šiuos pinigus būtų galima skirti kitiems miesto projektams finansuoti. Tačiau Finansų ministerija pabrėžia, jog SEMC planuojamos skirti lėšos gali būti naudojamos tik šiam projektui, o visos kitos iniciatyvos, tarp jų – ir kino teatro „Garsas“ renovacija, – turėtų iš naujo pereiti visą pateikimo, vertinimo procedūrų procesą ir stoti į finansavimo laukiančių projektų eilę.
„Norint užtikrinti šio projekto finansavimą visų pirma būtina išspręsti klausimą dėl SEMC įveiklinimo ir įrodyti, kad projekto tikslas ir rezultatai bus pasiekti. Jeigu to padaryti nepavyktų ir SEMC vis dėlto nebūtų statomas, šiam menų centrui suplanuotos skirti lėšos negalėtų būti tiesiog perkeltos kino teatro „Garsas“ renovacijai, naujai kultūrinei erdvei statyti ar dar kitoms miesto reikmėms“, – teigė finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė.
Kultūros ministerija akcentuoja būtinybę į šio projekto Panevėžyje procesą pirmiausia sugrąžinti patį S. Eidrigevičių. Pasak kultūros viceministro Vyginto Gasparavičiaus, menininko sugrįžimas ir įsipareigojimas šiam projektui yra esminė sąlyga tolesniam šio sumanymo įgyvendinimui.
„Be tvirto ir vienareikšmiško paties S. Eidrigevičiaus įsipareigojimo likti šiame projekte tolesnės SEMC planavimo veiklos negalės vykti. Kultūros ministerija savo ruožtu ir toliau dės visas pastangas puoselėjant atnaujintą dialogą su menininku, kaip kad ir darė iki šiol. Esame ne kartą pabrėžę, jog neišpildžius menininko sugrįžimo į procesą sąlygos projekto finansavimas ir jo įgyvendinimas yra iš esmės neįmanomas“, – teigė kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius.
Portalas SA.lt primena, jog vasario 1 d. menininkas S. Eidrigevičius laišku kreipėsi į Kultūros ministrą S. Kairį, rašydamas: „Pareiškiu, kad nenoriu turėti nieko bendro su šio projekto rangos darbų eiga, „Garso“ griovimu, politiniais užkulisiais ir pan.“.
[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]Daugiau skaitykite:
Demokratijos griūtis Panevėžyje: mūšis dėl „Garso“ atskleidžia liūdną realybę
[/su_note]
4 komentarai. Leave new
Ar bent girdėję sąvoką-savalaikiai sprendimai.Tiek du aršiausi garso gynėjai,tiek opozija žinojo,kad sprendimas dėl garso pastato modernizavimo konkrečiu adresu,Respublikos gatvė 40, priimtas dar 2018.11.29 tarybos daugumos sprendimu.
(17-už;4-susilaikė).Virš dviejų metų eskaluojama ši tema.Kas trukdė garso gynėjams savo energiją,resursus nukreipti į savo projekto pasiūlymą konkursui.Dabar anti semciniai patapę architektūros korifėjais Syruso projektą,kurį iš 19 pateiktų pirmuoju išrinko tarptautinė komisija,vadina betoniniu monstru,plyta,grūdų elevatoriaus dydžio pastatu.
Manau, kultūros min-ja truputį pasibrangins, ir viskas bus „gerai”… (ko nenupirksi už pinigus, tą nupirks.. už didelius pinigus)
Kiek žmonių tiek nuomonių, turbūt 🙂 Bet kad Panevėžy demokratijos procesai stipriai šlubuoja, abejonių nekyla.
Viskas beveik taip, išskyrus „demokratijos griūtis Panevėžyje”.