Top Baneris

Prokuratūra tirs, ar trąšų saugykla Panevėžio rajone nepažeidžia gyventojų interesų

2023 liepos 21 d.
alwi hafizh a s9VRbT1aeg unsplash 1
Pasidalykite straipsniu

Prokuratūra penktadienį pranešė tirsianti, ar Panevėžio rajone statomas skystųjų organinių trąšų kauptuvas-saugykla nepažeidžia gyventojų interesų.

Tyrimą Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorui pavesta atlikti reaguojant į viešumoje paskelbtą informaciją, penktadienį pranešė prokuratūra.

Liepos 19 dieną „Delfi“ publikavo laikraščio „Sekundė“ straipsnį apie tai, kad Panevėžio rajone statomas skystųjų organinių trąšų kauptuvas–saugykla, galimai neturint būtino projekto ir kitų būtinų leidimų šiam statiniui.

Straipsnyje teigiama, jog dėl Daukniūnų kaime įrengtos srutų duobės gyventojai jau ne vieną mėnesį kenčia nemalonius kvapus, be to, įtariama, kad ji galėjo būti pastatyta neteisėtai.

Pagal straipsnyje pateiktą informaciją, sklypas, kuriame statoma ši saugykla, ribojasi su rajoninio kelio Berčiūnai–Dragonys–Gailiūnai dalimi, nuo šio kelio Spirakių kaimo teritorijoje, įvardijamo kaip Sodų gatvė, iki šio statinio 18 metrų, dalis sklypo ribojasi su Lokupės upeliu, šalia sklypo yra dirbami laukai, taip pat gyvenamasis namas.

Pasak ketvirtadienį tyrimą inicijavusio Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Donato Skrebiškio, „tikslinga atlikti tyrimą, siekiant įvertinti, ar minimas statinys statomas nepažeidžiant Lietuvos Respublikos įstatymų bei kitų teisės aktų reikalavimų, ar tai nepažeidžia gyventojų teisių bei teisėtų interesų“. 

Panevėžio rajono savivaldybė anksčiau paskelbė, kad saugykla statoma privataus ūkininko užsakymu 104 400,00 m2 sklypo plote. Statinį projektuota Architektūros ir inžinerijos studija. Projekto vadovė ir architektė ‒ Regina Januškevičienė.

Screenshot 2023 07 21 at 10.28.22

Su projektiniais pasiūlymais galima susipažinti savivaldybės tinklalapyje skiltyje „Projektiniai pasiūlymai“ arba Architektūros ir inžinerijos studijoje, M. K. Čiurlionio g. 7A, Šiauliai, pirmadieniais‒penktadieniais nuo 8 iki 17 val. Tel. 8 609 87 770, 8 685 20 274.

Pasiūlymų pateikimo tvarka: pasiūlymus projektuotojui dėl projekto, galima pateikti raštu, siunčiant laišką nurodytu adresu. Visuomenės atstovai, teikdami projektuotojui pasiūlymus, privalo nurodyti savo vardą ir pavardę (įmonės pavadinimą), adresą ir kitus ryšio duomenis, pasiūlymo teikimo datą, informaciją ir aplinkybes, kuo grindžiamas pasiūlymas. Pasiūlymus teikti iki 2023 m. 08 mėn. 04 d.

Viešas susirinkimas vyks 2023 m. 08 mėn. 04 d. nuo 15:45 val. iki 16:45 val. nuotoliniu būdu.

Meeting ID: 898 6362 3638

Passcode: 180272


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video