Top Baneris

„Panevėžio keliai“ numato atleisti 49 darbuotojus

2021 lapkričio 9 d.
panevezio keliai
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių šalyje statybos ir nekilnojamojo turto plėtros grupių „Panevėžio keliai“ numato atleisti 49 darbuotojus. Apie tai ji pranešė Užimtumo tarnybai. 

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu įmonėje dirba 493 žmonės. 

Tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė informavo, jog darbuotojų atleidimas, anot įmonės, susijęs su jos pertvarka.

„Bendrovės valdybos patvirtintas pertvarkos planas, nauja bendrovės valdymo struktūra ir priimtas sprendimas dėl funkcijų centralizavimo per įmonių grupę“, – teigė ji. 

Pasak M. Jankauskienės, atleidžiama 11 kelininkų, 10 sargų, 9 vairuotojai ir kitų profesijų atstovai. 

„Panevėžio kelių“ marketingo vadovo Lino Pažemecko teigimu, darbuotojų skaičiaus mažėjimą lemia rinkos padėtis ir „Panevėžio kelių“ infrastruktūros įmonių pertvarka.

„Pirmiausiai, lyginant su ankstesniais metais, itin sumažėjo valstybės ir savivaldybių infrastruktūros rangos darbų pirkimų. Finansavimo sumažėjimas atsiliepė darbų apimtims, kas turi poveikį ir darbuotojų skaičiui“, – komentavo jis. 

L. Pažemeckas taip pat teigė, kad įtakos turi ir rugsėjį pradėta pertvarka. Anot jo, pertvarkos metu nuspręsta pirkti saugos paslaugas rinkoje, tad atsisakyta ir vidaus apsaugos darbuotojų paslaugų. Jiems yra sudarytos sąlygos įsidarbinti saugos įmonėje.   

„Panevėžio keliai“ rugsėjį skelbė, jog efektyvindama veiklą ir prisitaikydama prie rinkos poreikių per artimiausius kelis mėnesius pertvarkys grupės kelių statybos įmones „Panevėžio keliai“, „Ukmergės keliai“, „Aukštaitijos traktas“, „Keltecha“, „Dangų emulsija“ ir „Zarasų automobilių keliai“, taip pat Visdievų ir Paversmio karjerus. 

Anot  „Panevėžio kelių“, bus atsisakyta perteklinių funkcijų, pagreitės sprendimų priėmimas ir sumažės projektų valdymo sąnaudos. 

„Panevėžio keliai“ pernai patyrė 6,045 mln. eurų konsoliduotų grynųjų nuostolių – 4,7 karto daugiau nei 2019 metais, grupės pajamos sumažėjo 13 proc. iki 169,109 mln. eurų.

Grupė tiesiogiai ir netiesiogiai valdo maždaug 30 kelių ir geležinkelių statybos, nekilnojamojo turto plėtros, bendrųjų statybos darbų įmonių, jai priklauso ir viena didžiausių šalyje statybos bendrovių Panevėžio statybos trestas (PST).

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video