Top Baneris

Pamirškite nuobodų dizainą – įspūdžiai iš parodos Kelne

2019 gegužės 29 d.
Pasidalykite straipsniu

Baldų detalių gamintojai ir kūrėjai neriasi iš kailio norėdami nustebinti, atrodo, jau visko mačiusį pasaulį. Visgi Kelne vykusioje baldų pramonės ir interjero dizaino inovacijų mugėje „Interzum pristatytos naujienos rodo, kad tobulėjimui ribų nėra, o technologijos vis sparčiau žengia į namų ir biurų interjerus.

Estetika griežia pirmuoju smuiku

Daugiau nei 74 000 lankytojų gegužės pabaigoje mėgavosi išskirtiniais dizaino sprendimais, kuriuos pristatė net 1805 bendrovės iš 60 šalių. Moderni klasika, ekologiškumas ir itin didelė įvairių medžiagų, detalių įvairovė svarbiausi viename iš žaviausių Vokietijos miestų vykusios parodos akcentai. „Kiekvienas daiktas parodoje lyg meno kūrinys, kuriame susijungia estetika, formos, spalvos ir technologijos. Pavyzdžiui, kėdžių mechanizmai sudaryti iš gausybės elementų, konstrukcijų, tačiau pirmiausiai mes įvertiname estetinį vaizdą. Labai didelis dėmesys skirtas detalėms, juk būtent baldų dizainas lemia pirminį mūsų pasirinkimą, o jau tuomet vertiname medžiagų tekstūrą, ergonominius sprendimus“, dalijosi įspūdžiais „Vadasiga“ įmonės direktorius Vaclovas Daukintis.

Juodos spalvos renesansas ir formų įvairovė

Nors 2019 – aisiais interjere eksperimentuojama pasitelkiant įvairias ryškias ir žaismingas gamtos spalvas, parodoje didelis dėmesys skirtas klasikinei juodai spalvai. V. Daukinčio teigimu, medžiagų paviršiai tampa vizualios lytėjimo kalbos dalimi, tad anksčiau nepraktiška spalva laikyta juoda atgimė iš naujo. Gamintojai sukūrė praktiškas medžiagas, panaikinančias galimybę palikti žymes. Didelį dėmesį paviršiams parodoje skyrė Fantoni kompanija. Vienas iš pavyzdžių, „Fingerfree“ itin matinis laminatas, pagamintas naudojant pažangiausias technologijas, kad pirštų antspaudų ant paviršiaus visiškai neliktų.

Mažėjant natūralių medžiagų ištekliams gamtoje, gamintojai sukūrė baldų paviršių imituojančias detales iš naujų, praktiškų medžiagų. Formų bei tekstūrų įvairovė stebino taisyklingomis geometrinėmis formomis – dominavo tiesių linijų, kvadrato, apskritimo, elipsės, formų detalės. Itin populiarios vertikalios linijos, atsispindinčios sienų dekore, balduose ir jų detalėse.

Inovacijos ir akustika sprendžia vienas aktualiausių šių dienų problemų

Vienu ryškiausių pavyzdžių galima vadinti vokiečių kompaniją, gaminančią Rolls Royce automobilio pagrindinę įvaizdžio dalį priekines groteles su ženklu. Parodoje ši kompanija demonstravo ir biuro kėdžių detales. Ne mažiau dėmesio sulaukė ir „Smart life“ inovacijos. „Viena užsienio kompanija sukūrė balsu valdomą programinę įrangą ir mechanizmus, kuriais naudojantis galima valdyti apšvietimą, įjungti bei išjungti krėslo ar gulto šildymą, masažo būdą, sureguliuoti sofos-lovos mechanizmą, ar įjungti išjungti muziką. Galbūt tokie baldai greitu laiku bus pradėti gaminti ir Lietuvoje“, – sakė V. Daukintis.

Tobulėjant technologijoms ir siekiant efektyviai išnaudoti laiką, procesai vyksta kur kas sparčiau, parodų ekspozicijoje buvo galima pamatyti ir ergonominius stalus, galinčius per sekundę pakilti ar nusileisti dešimčia centimetrų.

Akustika – dar vienas svarbus parodos akcentas. „Fantoni“ įmonė šį kartą pasiūlė unikalių sprendimų bendrai biuro erdvei skirtas sienų ir lubų akustines apdailos plokštes bei privačiai erdvei skirtą „Acoustic room“ kambarį, padedantį išspręsti aktualią problemą biurų darbuotojams. „Šią naujovę jau pristatėme ir Lietuvoje. Dirbdami atvirose erdvėse, dideliuose biuruose, žmonės kenčia nuo triukšmo, jiems sunku susikaupti darbui. Kokybiška akustika padeda išvengti nuovargio bei suteikia privatumo, kuris ypač svarbus dabar, kai visame pasaulyje populiarėja bendradarbystės erdvės, kuriose triukšmui suvaldyti akustiniai kambariai yra būtini“,  komentavo V. Daukintis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video