Top Baneris

Pamatykite, ką architektai pasiūlė Vilniaus Žirmūnų irklavimo bazei (papildyta)

2023 spalio 12 d.
irklavimo baze muostas
Pranešimo žiniasklaidai nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Į Vilniaus miesto savivaldybės skelbtą tarptautinį Žirmūnų irklavimo bazės architektūrinės idėjos konkursą atsiliepė 13 projektavimo įmonių. Reikalavimus atitiko 8 pasiūlymai. Pamatykite, kokias idėjas pasiūlė architektai. Neries krantinėje, netoli Olimpiečių gatvės, buvusios irklavimo bazės vietoje numatyta įrengti šiuolaikišką ir modernią irklavimo bazę. 

Konkurso dalyviams buvo iškeltas uždavinys suprojektuoti visą kompleksą, pritaikytą sportinei ir neformaliojo ugdymo veiklai, įveiklinti aplinkinę gamtinę teritoriją. Sporto paskirties pastatas turėtų atitikti šiuolaikinei įstaigai keliamus reikalavimus: darniai integruotųsi į aplinką, būtų funkcionalus, mažai sunaudojantis energijos (A++ energinio efektyvumo klasės), ilgaamžis bei atspindėtų šiuolaikiškas ir inovatyvias architektūros ir statybos tendencijas.

Idėjų autoriai į 1,5 ha ploto sklypą turėjo sutalpinti valčių elingą su sandėliu ir dirbtuvėmis, treniruoklių, irklavimo ir gimnastikos sales, pirties patalpas, administracines ir poilsio erdves, upės pakrantėje – bendro naudojimo krantinę ar viešą rekreacinę erdvę. Konkurso dalyvių pateiktos projektinės idėjos vertinamos techniniu, meniniu ir ekonominiu požiūriu.

Konkurso I-osios vietos nugalėtojams skiriama 15 tūkst. Eur premija, II-osios – 10 tūkst. Eur, III-ios – 5 tūkst. Eur. Konkurso nugalėtojus renka ekspertų komisija, sudaryta iš nepriklausomų urbanistų, architektų, paveldosaugos specialistų. Nugalėtojai bus paskelbti greitu laiku. 

Konkurso darbai:

  1. MB „Studijo architektūra“ – projektas „Flumen“
  2. UAB „Atamis“ – projektas „Žirklai“
  3. UAB „Aplan“ – projektas „M(u)ostas“
  4. UAB „Aketuri architektai“ – projektas „Kastytis“
  5. MB „Studija 42“ – projektas „121314“
  6. Tiekėjų grupė: MB „Devyni plius“, Lietuvos ir Suomijos UAB „Architektūros linija“ – projektas „Chamaeleonidae“
  7. „IMPLMNT architects” – projektas „11º“
  8. MB „Fragment architektai“ – projektas „Parkas“

Aštuonių architektūrinių idėjų, kurios atitiko konkurso reikalavimus, vizualizacijos:


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video