Top Baneris

Palangos oro uoste baigti kilimo-tūpimo tako asfaltavimo darbai

2021 rugsėjo 23 d.
palangos oro uostas dronas
Martyno Jaugelavičiaus nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Rugsėjo pradžioje pradėti Palangos oro uosto rekonstrukcijos darbai vyksta pagal numatytą planą, šiuo metu jau baigtas kilimo-tūpimo tako asfaltavimas, pradedami dangų ženklinimo ir efektyvesnės LED signalinių žiburių sistemos diegimo darbai.

Beveik 2,3 kilometrų ilgio ir 45 metrų pločio kilimo-tūpimo tako rekonstrukcijos metu pakeisti tiek viršutiniai asfalto, tiek giliau esantys išlyginamieji sluoksniai. Visi rekonstrukcijos darbai skirti tam, kad esama infrastruktūra atitiktų naujausius oro uostams keliamus reikalavimus.

Šiuo metu jau pakeista apie 150 tūkst. kvadratinių metrų senosios dangos. Viso projekto metu bus pakeista daugiau nei 200 tūkst. kvadratinių metrų senosios dangos.

Perone taip pat jau atlikti pagrindų stiprinimo darbai, baigiami montuoti paviršinių nuotekų surinkimo tinklų latakai ir artimiausiu metu bus pradėti asfaltavimo darbai. Oro uostas turės galimybę surinkti paviršines nuotekas, o tai yra ypač svarbu šaltuoju metų laiku, kai lėktuvai prieš skrydį padengiami specialiais skysčiais, kurie apsaugo orlaivius nuo apledėjimo.

palangos oro uostas

„Galima teigti, kad baigti tako asfaltavimo darbai yra esminis momentas Palangos oro vartų rekonstrukcijos kontekste, kadangi tai yra pagrindinė infrastruktūros dalis, kurios eksploatacijos ciklas artėjo prie pabaigos ir tako modernizavimas buvo būtinas. Iš esmės pakeitus dangą, šis takas bus pritaikytas kokybiškam, saugiam, greitesniam orlaivių aptarnavimui“, – teigia Lietuvos oro uostų Operacijų ir infrastruktūros departamento vadovas Dainius Čiuplys.

Latvijos bendrovės „A.C.B.“, atliekančios oro uosto rekonstrukcijos darbus, vykdomasis direktorius Armands Svikis teigia, kad kilimo-tūpimo tako asfaltavimo darbai yra vieni svarbiausių visame oro uosto rekonstrukcijos procese ir reikalauja didelių pajėgumų bei preciziško planavimo.

palangos oro uostas

„Tokio dydžio operacija turi būti detaliai suplanuota iš anksto, mat techniniai reikalavimai jai yra itin griežti, o pats procesas – reikalaujantis ne tik žinių, bet ir laikrodžio tikslumo komandos darbo. Keliame sau aukščiausios kokybės reikalavimus, tad komandoje turime didžiausią patirtį oro uostų rekonstrukcijose sukaupusius profesionalus, kurių dėka ši projekto dalis bus įgyvendinta ir užbaigta laiku“, – komentuoja A. Svikis.

Visa oro uostų infrastruktūra yra cikliška, tai reiškia, kad eksploatacijos laikotarpis apima 10-15 metų laikotarpį, po kurio esamas dalis būtina atnaujinti iš esmės. Palangos oro uoste kilimo-tūpimo tako remontas paskutinį kartą buvo atliktas 2007 m.

Primenama, kad pagrindinio modernizavimo etapo metu oro uostas yra uždarytas, skrydžiai nėra vykdomi – šis etapas tęsis iki spalio 20 dienos. Po to Palangos oro uostas atnaujins darbą, o visi skrydžiai bus vykdomi įprastu režimu. Likę rekonstrukcijos darbai bus vykdomi iki 2021 metų gruodžio 1 dienos – procesai vyks jau veikiančiame oro uoste.   


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video