Top Baneris

Palangos kino teatre „Naglis“ prasideda rekonstrukcija

2023 gruodžio 5 d.
kino teatras naglis4
MB „Altitudės“ (Gerda Antanaitytė, Andrius Laurinaitis, Aurimas Baužys) vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Nuo gruodžio 1 d. Palangos kino teatras „Naglis“ perduodamas Lietuvos kino centrui, šis etapas leidžia pereiti prie pastato rekonstrukcijos darbų, paskutinės Regioninės filmotekos steigimo dalies.

Regioninės filmotekos, į kurią transformuojamas kino teatras „Naglis“ Palangoje, infrastruktūros sukūrimo veiksmus inicijavo Kultūros ministerija kartu su Lietuvos kino centru ir UAB „Lietuvos kinas“, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Kino teatre esančios erdvės bus rekonstruotos ir tikslingai pritaikytos naujoms veikloms. Vietoje buvusios vienos kino salės, talpinusios 400 žiūrovų, čia atsiras dvi kino salės, kuriose tilps po 176 ir 61 žiūrovus. Taip pat numatoma, kad pastate bus įrengtas audiovizualinių menų kultūros centras, kuriame veiks skaitykla ir mediateka. Pastate veiks edukacinės ir darbo erdvės bei kino kūrėjų rezidencijos, kurios bus skirtos skatinti bendradarbiavimą tarp kino profesionalų ir vietos bendruomenės. Čia taip pat įsikurs ir ekspozicinė erdvė, skirta kino kultūros sklaidai.

Rytinėje kino teatro pastato dalyje numatoma sukurti lauko terasą su kino ekranu – kino kiemelį, vizualiai ir funkciškai apjungtą su naujai įrengiama kino teatro vestibiulio erdve. Planuojama, jog kino kiemelis peraugs į kiemo erdvę – aikštelę, kurioje bus galimybė atviroje erdvėje rengti vasaros kino seansus, pastatant laikiną ekraną.

Projektu siekiama išlaikyti pastato autentiškumą: planuojama išsaugoti fasadinę pastato dalį, atkuriant vertingiausius elementus. Pastato fojė bus atkurta Jono Jurkonio mišria grafito technika sukurtas pano „Naglis ir Neringa“. Kino salė bus įkurta priešingoje pastato pusėje, nei buvo anksčiau. Tai leis sukurti kokybišką ir šviesią erdvę visuomenės poreikiams, įtraukiant gamtos elementą – Rąžės upės vingį ir šalia jo augantį pušyną. 

Regioninės filmotekos „Naglis“ rekonstrukcijos projekto autoriai: Gerda Antanaitytė, Andrius Laurinaitis, Aurimas Baužys, kurių darbas „Atgal į ateitį“ architektūriniame konkurse dėl kino teatro „Naglis“ pritaikymo regioninei filmotekai laimėjo pirmą vietą. Projektą įgyvendina MB „Altitudės“ ir UAB „Urbanistinė architektūra“, veikiantys pagal jungtinę sutartį.

Šiuo metu paskelbtas pastato rangos viešasis pirkimas Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (CVP IS), pasiūlymų laukiama iki šių metų gruodžio 22 d. 

Projektą numatoma finansuoti Kultūros ministerijos ir ES struktūrinių fondų lėšomis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video