Top Baneris

Palangoje pradėtos apartamentų „Santjago“ statybos

2021 rugsėjo 8 d.
santjago palanga up architektai
„UP architektai“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Palangoje, Vanagupės g. 22B, pradėtos naujų apartamentų „Santjago“ statybos. Keturių aukštų pastate bus įrengti 79 vieno–trijų kambarių butai, kurių plotas 27–72 kv. m. Projektą vystanti bendrovė „Inžinerinė grupė“ skaičiuoja, kad projekto vertė sieks apie 16 mln. eurų.

„Pastaraisiais metais žmonės aktyviai dairosi antrojo – poilsiui ar nuotoliniam darbui skirto – būsto pajūryje. Siekdami atliepti šį poreikį, Palangoje, netoli jūros ir pušyno apsuptyje, rinkai pasiūlysime išskirtinius premium klasės butus. Vanagupė pasižymi prabanga ir solidumu, todėl būstas patiks vertinantiems ramų poilsį, tylą ir privatumą“, – teigia bendrovės „Inžinerinė grupė“ direktorė Natalija Naginė.

Pasak N. Naginės, daugiabutis statomas strategiškai patogioje vietoje: šalia parduotuvės, restoranai, kavinės, kaimynystėje – sanatorijos ir viešbučiai. Vanagupės paplūdimys pėstute pasiekiamas vos per 10 minučių, Jono Basanavičiaus gatvė – 20 minučių.

79 butai keturiuose aukštuose suprojektuoti taip, kad gyventojai pasitiktų ir palydėtų saulę – didžioji dalis langų orientuoti į rytus arba vakarus. Beveik visi butai turės erdvius balkonus, o pirmojo aukšto gyventojai – nuosavus kiemelius. Pastatas išsiskirs ir savo fasadu: bus dengtas dar retai Lietuvoje naudojamomis skalūno ir kalkakmenio akmens plokštelėmis.

santjago palanga up architektai
santjago palanga up architektai
santjago palanga up architektai

Taip pat bus įrengtos 25 vietų antžeminė ir 54 vietų požeminė automobilių aikštelės.

„Viename žvejų kaimelyje gyveno senis Santjago – vienas jis išplaukdavo į jūrą, sapnuodavo auksinius Afrikos krantus, domėjosi beisbolu ir svajojo pagauti didžiausią savo gyvenimo žuvį. Tikime, kad kažkam šis būstas gali tapti svajonių namais ir sėkmingai pagautu gyvenimo laimikiu. Įgyvendindami „Santjago“ projektą, siekiame sukurti namus, kurie sustiprintų žmogaus ryšį su pajūrio gamta, kuriuose būtų galima mėgautis pušynu ir jūros ošimu, tyla ir ramybe“, – dalinasi N. Naginė.

Sklypą su statybų leidimu bendrovė įsigijo savo lėšomis, o per sutelktinio finansavimo platformą „Rontgen“ statyboms sieks pasiskolinti 4,3 mln. eurų. Per pirmuosius du finansavimo etapus jau pritraukta 1,6 mln. eurų.

50 proc. projekto baigtumą planuojama pasiekti 2022 m. vasarį, o statybas užbaigti 2022 m. antrąjį ketvirtį.

Projektą sukūrė architektūros studija „UP architektai“ (UAB „Uostamiesčio projektas“), taip pat suprojektavusi pajūryje tokius objektus kaip Palangos koncertų salė, Ryžių malūnas, viešbučius „Old Port“ ir „Navalis“ Klaipėdoje, rekonstravusi Danės krantines.

santjago palanga up architektai
santjago palanga up architektai
santjago palanga up architektai
santjago palanga up architektai
santjago palanga up architektai


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video