Top Baneris

Palangoje dar viena viešoji erdvė – lietuviškų pasakų parkas

2016 rugpjūčio 3 d.
Palangos miesto savivaldybės nuotr.
Palangos miesto savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Rugpjūčio 6-ąją 13 val. Palangoje bus atidarytas naujas skulptūrų parkas, skirtas šeimoms. Parkas įsikūrė greta garsiojo meno ir pramogų klubo „Kupeta“, šalia Birutės parko ir jūros.

Atgijusi rekreacinė erdvė, esanti ties S. Dariaus ir S. Girėno bei S. Daukanto gatvių sankirta, taps patraukli ne tik skulptūromis, bet ir atnaujinta infrastruktūra: čia pakloti nauji takai, įrengtas apšvietimas, pasirūpinta mažąja architektūra.

Kone dviejų hektarų teritorijoje įkurtas naujasis parkas yra išskirtinis: skulptūras jungia viena tema – lietuvių liaudies pasakų motyvai.

Penki skulptoriai – Andrius Petkus, Rolandas Šmitas, Algis Kasparavičius, Marius Zavadskis bei Gediminas Mažintas – įtemptai dirbo, kad jų kūriniai sudomintų tiek vyresnius, tiek ir mažuosius parko lankytojus.

Atsižvelgiant į laikmetį, naująjį parką nutarta papildyti šiuolaikinio meno kūrinių, tačiau kartu buvo iškelta ir kita sąlyga – visos skulptūros turi būti atraktyvios, kad jomis būtų galima ne tik grožėtis, bet ir „išbandyti“: vaikai galėtų laipioti, sukioti atskiras skulptūrų detales ar kitaip žaisti.

Šio projekto meninės dalies kuratorius, palangiškis skulptorius Andrius Petkus neabejoja – šiuolaikinis konceptualusis menas, sujungtas su ne vieną šimtmetį skaičiuojančia liaudies kūryba, neabejotinai sudomins lankytojus.

Dar vienas naujojo parko išskirtinumas yra tai, kad ties kiekviena skulptūra bus įrengta informacinė lentelė, kur galima ne tik perskaityti pasaką, bet ir, paspaudus specialų mygtuką, išgirsti ją sekamą balsu. Kol kas vaikus dominančios istorijos bus pasakojamos tik lietuviškai, ateityje pasakos bus įgarsintos ir keliomis užsienio kalbomis.

„Palanga yra šeimoms draugiškas kurortas, todėl siekiame kuo daugiau miesto viešųjų erdvių įrengti taip, kad jos būtų patrauklios ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Įkurdami naująjį skulptūrų parką kartu siekėme ne tik atraktyvumo, bet ir skatinti lietuvybę: klausydamiesi įgarsintų pasakų, vaikai susipažins su lietuvių liaudies kūryba“, – sakė Palangos miesto meras Š. Vaitkus.

Pirmosios penkios skulptūros parke bus įrengtos artimiausiomis dienomis ir visuomenei pristatytos jau šį šeštadienį. Dar antra tiek skulptūrų bus įrengta rudenį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video