Top Baneris

Palanga nebeatidėlioja planų turėti baseiną ir sveikatingumo centrą

2016 gruodžio 1 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Palangos miesto savivaldybė jau atliko visus namų darbus, kad po poros metų turėtų baseiną ir sveikatingumo centrą. Paskutinis etapas užbaigtas – savivaldybėje pasirašyta sutartis su rangove – bendrove „Conresta“.

Baseino su sveikatingumo centru, kuris išdygs maždaug hektaro ploto teritorijoje, tarp Kretingos g. bei Klaipėdos pl. sankryžos ir Virbališkės tako, projektas bus parengtas iki gegužės. Planuojama, kad projektavimo ir statybos darbai užtuks iki dvejų metų. Baseino projektavimas ir statybos kainuos daugiau kaip 4,5 mln. eurų, lėšų projektavimo ir statybos darbams atseikės savivaldybė ir valstybė.

Apie 5 tūkst. kv. metrų ploto pastate bus įrengtos kelios patalpos. Baseinui skirtoje dalyje atsiras 25 m ilgio 8 takelių baseinas, vyresniems nei 7 metų vaikams mokytis plaukti skirtas baseinas, taip pat – persirengimo patalpos. Sveikatingumo centro patalpose, kurių bendras plotas – iki 1500 kv. metrų, bus įrengtos pirtys, sveikatingumo baseinai suaugusiems ir vaikams (numatant hidromasažo ir kitus vandens pramogų elementus), sūkurinės vonios, treniruoklių salė, persirengimo patalpos. Baseine (neįskaitant žiūrovų) ir sveikatingumo komplekse vienu metu galės lankytis 250 lankytojų.

Naujajame pastate bus numatytos ir patalpos pramogoms, inventoriaus nuomai, prekybai ir maitinimui, taip pat – administracinės patalpos. Į baseino, sveikatingumo centro (kartu su komercine zona) bei administracines patalpas bus suprojektuoti atskiri įėjimai.

Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pabrėžė, jog viena iš svarbiausių būsimo pastato projektavimo sąlygų – ekonominis naudingumas, tad baseino su sveikatingumo centru pastato aukštis gali būti mažesnis nei sklypo detaliajame plane leidžiamas maksimalus aukštis.

Šalia baseino su sveikatingumo centru pastato bus suprojektuoti privažiavimai, automobilių stovėjimo aikštelės, išspręsti mažosios architektūros elementų, teritorijos ir pastato fasado apšvietimo bei kiti klausimai. Visa pastato bei teritorijos infrastruktūra bus pritaikyta ir žmonėms, turintiems judėjimo ar regėjimo negalią.

Ypatingas dėmesys bus skiriamas ir pastato įvaizdžio formavimui, taip pat – urbanistinei darnai tarp projektuojamo pastato ir jo aplinkos. Fasadų apdailai bus naudojamos Palangos miesto architektūrai būdingos spalvos, derančios prie aplinkos kraštovaizdžio.

Kurorto valdžios vizija, kad naujasis pastatas būtų maksimaliai naudojamas Palangos miesto gyventojų poreikiams tenkinti, taip pat baseiną pritaikyti komercinei veiklai. Darbo dienomis baseine vyktų kūno kultūros pamokos, sporto varžybos, vakarais bei savaitgaliais čia galėtų lankytis visi norintieji. Taip būtų išspręsta ne tik bendrojo ugdymo mokyklų vaikų mokymo plaukti problema, bet ir užtikrintas vietos bendruomenės sveikos gyvensenos ir rekreacinių poreikių tenkinimas bei skatinama vietinio turizmo plėtra.

Palangos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video