Top Baneris

Pakeisti statinio techninį projektą – paprasčiau

2015 balandžio 20 d.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija pakeitė statinio projektavimui skirtą statybos techninį reglamentą (STR) ir supaprastino statinio techninio projekto keitimo procedūras. Tai leis statytojams sutaupyti ir laiko, ir pinigų. 

Pagal ligšiolinę tvarką, atlikus ne tik esminius, bet ir bet kokius statinio darbo projekto pakeitimus, reikėjo keisti ir techninį projektą. Dabar, patikslinus minėtąjį STR, neesminių pakeitimų atveju techninio projekto keisti nebereikia, jeigu ir jį, ir darbo projektą rengė tas pats projektuotojas ir jeigu to nereikalauja statytojas.

Kitas ministerijos pakeistas STR, skirtas statybos užbaigimui, taip pat sumažina biurokratinę naštą projektuotojui, rengusiam abu – ir darbo, ir techninį – statinio projektus. Nuo šiol projektuotojas statybos užbaigimo komisijai turi pateikti tik darbo projekto brėžinius su žyma „Taip pastatyta“, o pagal ankstesnę tvarką jis turėdavo pateikti statinio projektą su žymomis „Taip pastatyta“ techninio projekto techninėse specifikacijose ir darbo projekto brėžiniuose arba techninio darbo projekto techninėse specifikacijose ir brėžiniuose.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video