Top Baneris

Pademonstravo, kaip tinkamai persodinti populiarųjį pinigų medį

2023 balandžio 3 d.
pinigu medis persodinimas
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pavasaris – tinkamiausias laikas persodinti vazoninius kambarinius augalus. Kaip tinkamai persodinti vieną populiariausių kambarinių augalų lietuvių namuose – zamiokulką, kitaip dar vadinamą pinigų medžiu, pataria Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro dekoratyvinio želdinimo profesijos mokytoja Živilė Večerskienė.

Šis augalas nėra lepus, daugelis jį auginančių įsitikinę, kad jis neša laimę ir finansinę sėkmę, bet, anot želdinimo specialistės, tik tinkamai persodintas ir prižiūrėtas pinigų medis gali džiuginti savo išvaizda ir kitais privalumais, pabrėžiama pranešime spaudai. Persodinant augalą rekomenduojama dirbti su pirštinėmis, kadangi visose šio augalo dalyse yra nuodingų sulčių, kurios gali sukelti odos dirginimą.

Tinkamas vazonas ir drenažo sluoksnis

Persodinant pinigų medį patariama rinktis vos keliais centimetrais didesnį vazoną nei augalas augo prieš tai. Brandų augalą rekomenduojama persodinti kas porą metų ir rinktis vazoną su skylėmis dugne siekiant išvengti perlaistymo. Jei pasirenkamas vazonas, kuris neturi angos dugne, būtina naudoti gerą drenažo sluoksnį, kuris sugers vandens perteklių. Specialistė rekomenduoja ant drenažo viršaus uždėti ir filtravimo sluoksnį, kad naudojama žemė nesukristų į patį drenažą ir augalo šaknys galėtų laisvai kvėpuoti. Drenažas padeda sureguliuoti dirvos drėgmę ir apsaugoti šaknis nuo puvimo.
Jei pastebėjote, kad augalo lapai pradeda gelsti arba ant jų atsiranda rudų dėmių, tai paprastai yra šaknų puvimo simptomai.

Žemė persodinimui

Želdinimo specialistė persodinimui pataria rinktis universalią žemę kambariniams augalams. Ji yra lengva prisotinta trąšomis, tad ką tik persodinto augalo nereikia tręšti bent mėnesį ar ilgiau. Anot Ž. Večerskienės, pinigų medis nereikalauja išskirtinio dėmesio su tręšimu. Dažniausiai tręšiamas jis negausiai nuo balandžio iki rugpjūčio mėnesio kartą per dvi savaites. Puikiai tręšimui tinkamos sukulentų trąšos.

Persodinus pinigų medį nerekomenduojama laistyti

Kadangi šis augalas yra kilęs iš Pietų Afrikos, jam didelė drėgmė nėra reikalinga. Pinigų medis geba kaupti drėgmę stiebuose, lapuose ir šaknyse, kurią jis naudoja sausros metu. Pinigų medį geriau laistyti rečiau nei perlaistyti. Jis lengviau toleruoja sausrą nei vazone stovintį vandenį, kuris gali sukelti šaknų žuvimą ir stiebo puvinio susidarymą. Laistyti rekomenduojama tik visiškai išdžiūvus žemei, o žiemą – ne dažniau kaip 1 ar 2 kartus per savaitę. Šio augalo taip pat nebūtina purkšti vandeniu, nors purškimas jam jokio žalos taip pat nepadarytų. Anot želdinimo specialistės, geriausiai augalo laistymui tinka minkštas vanduo, bet dėl patogumo dažniausiai laistomas kambario temperatūros vandeniu, kurį rekomenduojama per naktį palaikyti ir tik tuomet naudoti laistymui.  

Persodinus augalą iš karto jo laistyti nereikėtų. Tai rekomenduojama padaryti po kelių dienų ar netgi savaitės. Įdomu ir tai, kad šiam augalui taip pat nėra reikalinga ir oro drėgmė, jam kuo puikiausiai tinkamas sausas patalpų oras.

Žiūrėkite vaizdo pamoką, kurioje dekoratyvinio želdinimo profesijos mokytoja Ž. Večerskienė demonstruoja, kaip pažingsniui persodinti pinigų medį, kad jis gyvuotų daug metų.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video